Куди звернутись у разі виявлення корупційних правопорушень: інструкція від НАЗК (+інфографіка)

У столиці триває інформаційна кампанія щодо каналів повідомлень про корупцію. Належна обізнаність містян дає їм можливість повідомляти про корупційні правопорушення саме ті правоохоронні структури, які безпосередньо відповідають за їх розслідування. До кого саме можна звернутись з цього приводу на державному рівні розповіли в Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Правильне визначення підслідності забезпечує швидке розслідування, унеможливлює дублювання функцій та гарантує справедливий розгляд справи в суді. Так, необхідно звертатись до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) в разі корупційних злочинів високопосадовців (депутатів, міністрів, суддів, керівників держпідприємств та інших), якщо розмір хабаря в 500 разів вищий за прожитковий мінімум (1,514 млн грн станом на 2025 рік), або сума завданих державі збитків більша прожиткового мінімуму у 2 000 разів (6,056 млн грн станом на 2025-й). 

При виявлені правопорушень інших високопосадовців, працівників НАБУ, представників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) або військових – слід інформувати Державне бюро розслідувань (ДБР).

Злочинами, що не підслідні НАБУ і ДБР, а також адміністративними правопорушеннями, пов’язаними з корупцією, займається Національна поліція. 

Нагадаємо, що якщо ви стали свідком або маєте інформацію про можливі корупційні дії у структурних підрозділах КМДА, можна повідомити про це:

  • через електронну пошту: [email protected]
  • на номер спеціальної телефонної лінії: 096-644-11-69;
  • через Єдиний портал повідомлень викривачів – https://whistleblowers.nazk.gov.ua;
  • через сторінку Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції у Facebook.

Куди звернутись у разі виявлення корупційних правопорушень: інструкція від НАЗК (+інфографіка)

 

Джерело