У День вишиванки у «Давньому Галичі» відкрили виставку вишитих робіт родини о. Володимира Кузюка
У День вишиванки, 16 травня, у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відбулося урочисте відкриття виставки «Не ми Богові, а Він нам», авторства о. Володимира Кузюка, священнослужителя Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, та його родини. Виставку поблагословив Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
Як йдеться на фейсбук-сторінці Національного заповідника «Давній Галич», о. Володимир вже понад 20 років присвячує себе мистецтву вишивки, створюючи унікальні роботи, пронизані глибокою вірою, духовним натхненням і родинним теплом. Його колекція налічує близько 300 вишитих творів, серед яких — ікони, сакральні сюжети, портрети святих та авторські композиції.
Про це Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ повідомив о. Степан Рипньовський, священнослужитель Галицького протопресвітеріату.
З вітальним словом і благословенням до присутніх звернувся Владика Микола, який відзначив багатогранний талант о. Володимира. Він зізнався, що знав про захоплення священника футболом, однак відкриттям для нього стало те, що отець також наскільки майстерно володіє мистецтвом вишивки.
Гостей заходу також вітали генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Олійник, о. Ігор Броновський, протопресвітер Галицького протопресвітеріату, а також Володимира Тихонь, директорка галицького ліцею «Академічний».
Особливе місце в експозиції займають роботи, натхненні дитячими спогадами про маму о. Володимира, яка з ранніх літ прищепила йому любов до вишивання.
Зворушливим моментом заходу стало виконання самим автором пісні про материнську молитву, що наповнила залу щирими емоціями.
«Вишиванка — символ здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті, національної гордості, порядності, чесності, любові, святковості. Крім того, вишиванка — це ще й оберіг. Наш народ ставився до вишиванки як до святині. Вони передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, береглися як реліквії. Як кажуть, вишиванка — свого роду генетичний код української нації, який об’єднує нас з кожним роком з новою силою», — йдеться у дописі.
Запрошуємо всіх охочих доторкнутися до світу духовної краси, що створений з любов’ю, молитвою та глибокою шаною до українських традицій!
Виставка триватиме до 5 червня 2025 року.
Місце проведення: Картинна галерея Національного заповідника «Давній Галич».
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ