ДБР передало до суду справу щодо держзради колишнього посадовця РНБО та трьох співробітників фсб рф, які займалися шпигунством

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо державної зради колишнього заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України часів Януковича та трьом співробітникам фсб рф за шпигунство.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Слідство встановило, що 5-а служба федеральної служби безпеки росії утворила злочинну організацію для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України. Очолив її начальник 9-го («українського») управління департаменту оперативної інформації 5-ої служби фсб росії Ігор Чумаков. До її складу входили співробітники фсб, у тому числі Олександр Чуліндін, Марина Тєрєнтьєва та представники інших державних органів країни-агресора. Залучили фесбешники до своєї протиправної діяльності й представників колишньої влади в Україні, які у 2014 році «перебрались» до москви, зокрема і колишнього заступника секретаря РНБО. Також у злочинну групу входив ексначальник ГУ СБУ в Криму, який своєю чергою залучив до групи інших громадян України.

Експосадовець-втікач координував роботу з українською частиною угруповання, яка збирала та передавала представникам рф відомості, що становлять державну таємницю, а також намагалась впливати на кадрові рішення в органах безпеки України.

Для прикриття колишній заступник секретаря РНБО створив у москві «політичний офіс», працівники якого начебто займались суспільно-політичною діяльністю. А насправді проводили розвідувально-підривну діяльність проти України. Вони залучали до негласного співробітництва осіб, які мають розвідувальні можливості на території України та спроможні надавати допомогу працівникам фсб.

Колишній заступник секретаря РНБО обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), а співробітникам 5-ї служби фсб Ігорю Чумакову, Олександру Чуліндіну та Марині Тєрєнтьєвій за ч. 1 ст. 114 (шпигунство).

Нагадуємо, 16 липня 2022 року Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України провели спільну спеціальну операцію в результаті якої викрили та затримали колишнього начальника СБУ в Криму. Йому пред’явлене обвинувачення у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114 (пособництво у передачі або збиранні з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю). Наразі ця справа слухається у суді.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Джерело