Фейк: 68% поляків вважають, що Путін став би найкращим президентом для країни
Це відео — фейк, як і статистика в ньому.
В контексті президентських виборів у Польщі проросійські ресурси поширюють відео про те, що 68% поляків буцімто хотіли б бачити Путіна на посаді президента своєї країни. У ролику стверджується, що російського президента підтримують більше, ніж будь-яких місцевих політиків. Поляки нібито захоплюються суворістю і рішучістю Путіна, а також його небажанням поступатися інтересами власної країни.
Однак цей ролик, як і інформація в ньому — фейкові. Польський медіаресурс не публікував такого сюжету в себе на сайті: натомість вони писали про кібератаки з боку російських хакерів, які намагалися втрутитися у президентські вибори в Польщі. Нам також не вдалося знайти жодного дослідження, за результатами якого більшість громадян Польщі висловлювали б підтримку Путіну. Навпаки, за результатами міжнародного соціологічного дослідження ставлення до політики Володимира Путіна, яке проводилося у 2024 році серед більш ніж 40 тисяч людей, з’ясувалося, що Польща — країна, де Путіну довіряють найменше. Так, 92% респондентів у Польщі взагалі не довіряють президенту Росії Володимиру Путіну та його здатності діяти правильно на міжнародній арені. За словами дослідників, «результати опитування підкреслюють розрив між Заходом та рештою світу, оскільки довіра до Путіна значно вища в країнах поза Заходом. Тим не менш, довіра перевищила 50 відсотків лише у трьох країнах, які були включені до опитування».
Голосування у першому турі президентських виборів в Польщі розпочалося 18 травня. Фаворитами є ліберальний мер Варшави Рафал Тшасковський та очільник Інституту національної памʼяті Кароль Навроцький, якого підтримує правоконсервативна партія «Право і справедливість». В першому турі жоден з кандидатів не набрав достатньої для перемоги кількості голосів, а до другу туру потрапили два кандидати – Рафаль Тшасковський, який отримав 31.36 % голосів та Кароль Навроцький, за якого віддали 29.54 % голосів.
Нещодавно ми вже спростовували подібний фейк щодо підтримки європейськими громадянами проросійських лідерів у матеріалі Фейк: Рейтинги Фіцо, Орбана і Вучича зросли внаслідок поїздки в Москву.