У столиці презентували проєкт «Від навчання до кар’єри: професійна підготовка для жінок та інших груп»

У столиці представили ініціативу «Від навчання до кар’єри: професійна підготовка для жінок та інших груп», спрямовану на навчання жінок нових професій і їхнє працевлаштування в затребуваних галузях. Проєкт покликаний подолати кадровий дефіцит, зруйнувати стереотипи про «чоловічі» та «жіночі» професії й відкрити нові кар’єрні можливості для жінок. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

«В умовах війни українські жінки демонструють надзвичайну силу та мультизадачність. Вони боронять нашу державу на фронті, волонтерять в тилу та піднімають економіку країни. Сьогодні понад 70 000 жінок служать в лавах Сил Оборони. Також високо затребувані інженерки, водійки, будівельниці, які разом з чоловіками розбудовують Україну. Водночас ми зіштовхуємося з гострим кадровим дефіцитом на ринку праці та застарілими уявленнями про «жіночі» професії. Цей проєкт відкриває жінкам двері до нових професій, дозволяє їм реалізувати свій потенціал у тих сферах, де нині саме їхній внесок є критично важливим для економіки та суспільства», – зазначила Ганна Старостенко.

Вона додала, що Київ має власний успішний досвід підтримки жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Зокрема, Київський міський центр зайнятості реалізує програму із залучення жінок до професій, де зазвичай працюють чоловіки. Будь-яка жінка, незалежно від рівня освіти, може долучитися до програми, самостійно вибрати професію з переліку та навчальний заклад із відповідною ліцензією. Тривалість навчання залежить від спеціальності й може становити до 10 місяців. Наразі доступна 31 професія: водійка трамвая, тролейбуса або автобуса, операторка верстатів із програмним керуванням, фрезерувальниця. машиністка екскаватора, столярка та інші. Навчання проводиться за підтримки роботодавців, які забезпечують місце для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсу.

Програма «Від навчання до кар’єри: професійна підготовка для жінок та інших груп» передбачає професійну перепідготовку кандидаток, відібраних підприємствами, у закладах освіти, підвищення кваліфікації та гарантоване працевлаштування. Основний акцент – на жінках, які прагнуть опанувати професії у сферах будівництва, транспорту і логістики, сільського господарства та сфери послуг, де нині спостерігається значний попит на фахівчинь.

Проєкт реалізується Фондом розвитку підприємництва у співпраці з Державним центром зайнятості та Міністерством освіти і науки України за фінансової підтримки Європейського Союзу, Німеччини, Польщі та Естонії в межах Мультидонорської ініціативи Skills4Recovery, що впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Solidarity Fund PL (SFPL).

Джерело