Команда Новояворівського вищого професійного училища здобула БРОНЗУ національного конкурсу «JA Компанія року-2025»
Днями в Києві відбувся фінал цього проєкту, організованого Junior Achievement Ukraine в межах Молодіжного бізнес-дня. У заході взяли участь 33 навчальні мінікомпанії з 16 областей України, які презентували свої бізнес-проєкти, розроблені впродовж восьмимісячної програми «Компанія».
Команда «EchoCare» з Новояворівського вищого професійного училища посіла третє місце з інноваційним додатком для людей з вадами слуху. Їхній віртуальний перекладач у реальному часі трансформує аудіо в жестову мову. Він сприяє інклюзивності та доступності інформації для осіб з порушеннями слуху. Крім того, команда «EchoCare» отримала нагороду в номінації «Соціальна складова бізнесу» за вагомий внесок у розв’язання соціальних проблем через підприємництво. Ще одну команду закладу «Tetra Force» відзначили в номінації «Turbo-розвиток» за розробку настільної карткової гри з освітніми завданнями, що сприяє розвитку критичного мислення та командної роботи серед молоді.
А ще в номінації «Україна forever» перемогла команда «Digital printing» Львівського професійного коледжу сфери обслуговування та поліграфії з проєктом швидкого забезпечення людей з ампутаціями тимчасовими протезами, виготовленими за допомогою ЗD-друку. Також, мінікомпанія «Element» Львівського професійного коледжу індустрії краси та моди здобула «Приз глядацьких симпатій» за виготовлення екологічних предметів декору з яєчних лотків, демонструючи креативний підхід до переробки матеріалів і збереження довкілля.
«Створення навчальних мінікомпаній – це шлях, який тривав майже вісім місяців: від перших ідей, обговорених із менторами, до реального виробництва товарів, розробки послуг, просування продуктів у соцмережах і організації продажів, включно з логістикою та участю в ярмарках», — розповіла Віра Другова, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine. «Минулого року навчальна програма діяла у 9 областях. У цьому році маємо понад 220 різнопланових бізнес-проєктів у 16 областях України», — додала вона.
⠀
«Сьогодні кожен із вас — переможець. Ви пройшли непростий шлях, подолали власні страхи й сумніви, і вже зараз демонструєте справжні підприємницькі якості у комунікації, плануванні, веденні перемовин. Ці навички обов’язково стануть вам у нагоді — як у власній справі, так і у професійному зростанні», — зазначила Ірина Шумік, генеральна директорка директорату професійної освіти МОН України, звертаючись до учасників Молодіжного бізнес-дня. Вона також подякувала Junior Achievement Ukraine за системну роботу та зауважила, що вплив організації на молодь помітний у багатьох куточках країни.
⠀
Нагадаємо, що минулого року команда «Feel Touch» Новояворівського ВПУ здобула І місце в національному конкурсі, а згодом — ІІІ місце на європейському фестивалі Gen-E 2024 у Афінах. Вони розробили інноваційний пристрій, який допомагає керувати ґаджетами людям з інвалідністю. Учні виготовляють пристрій для людей з травмованими, паралізованими та втраченими верхніми кінцівками. Загалом участь команд Львівської області у престижних конкурсах JA підтверджує високий рівень підготовки здобувачів освіти та ефективність підприємницьких програм, реалізованих у професійній освіті.
⠀
Довідка. Junior Achievement – міжнародна неприбуткова організація, що розробляє і пропонує молодіжні освітні програми з підприємництва, фінансової грамотності і підготовки до початку професійної кар’єри. Junior Achievement заснували в США понад 100 років тому провідні бізнесмени та корпорації. Сьогодні програми Junior Achievement успішно розвивають у 40 країнах Європи та більш ніж у 100 країнах світу. Минулого навчального року мережа організації в Європі охоплювала понад 6 мільйонів молодих людей за підтримки понад 140 тисяч вчителів і викладачів та 100 тисяч волонтерів бізнес-середовища. Навчальна програма «Компанія» – це річний курс із підприємництва, розрахований на повний навчальний рік для вікової категорії учнів 15–20 років. Програма «Компанія» передбачає роботу учнів у групах над розвитком власної бізнес-ідеї з моделюванням діяльності справжнього підприємства – з етапами розробки бізнес-плану, виготовлення товару або послуги, маркетингу, продажів, фінансового обліку та закриття навчальної фірми. Наприкінці навчального року шкільні фірми беруть участь у національних змаганнях серед навчальних закладів, переможець яких стає учасником найбільшого європейського конкурсу молодіжного підприємництва Gen-E.