«Бути поруч» — головне завдання військового капелана, нагадують єпископи УГКЦ
Архиєрейський Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви в Україні звернувся з особливим посланням до священнослужителів, які здійснюють своє служіння у військовому капеланстві.
Документ , підписаний Блаженнішим Святославом 4 червня, у день святого отця Митрофана, патріарха Царгородського, розкриває богословський і духовний вимір служіння військового капелана в умовах повномасштабної війни.
«У цих двох словах — бути поруч — сама суть місії військового душпастиря!» — наголошують владики у посланні «Я вас вибрав», взятому зі слів Христа до апостолів.
Єпископи порівняли служіння капеланів із місією апостолів, які були поруч із Христом: «Кожен із них був поруч із Господом, щоб тепер, у власному служінні Церкві Божій, усі, кому він служитиме, могли в його присутності також відчути, що Христос є поруч із ними».
Читайте також:
«Я вас вибрав…» (Ів. 15, 16): Послання Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні до військових капеланів
Синод підкреслив унікальність місії військового капелана, яка «формує нову тотожність військового священника, у якій нероздільно об’єднані священнослужитель-душпастир і військовослужбовець офіцер».
Владики нагадали, що покликання до капеланського служіння має Боже походження: «Місія військового капелана не може і ніколи не буде лише вашим особистим раціональним розрахунком чи інституційною функцією, визначеною компетентними органами державної влади».
Синод вказав на особливі виклики, з якими стикаються військові душпастирі: «Бути поруч на війні — досвід болючий. Він змушує вас відчувати рани інших, наче власні». Водночас владики підкреслили цілющу силу такої присутності для воїнів та їхніх родин.
Особливу увагу у посланні приділено духовному здоров’ю самих капеланів. «Від вашого душевного стану безпосередньо залежить те, як ви зможете послужити своїм братам і сестрам», — нагадують єпископи, закликаючи до відповідальної турботи про власне ментальне здоров’я.
Синод закликав військових капеланів до братерства: «Ваше духовне братерство у Христі — найпевніший фундамент структури душпастирської опіки військовослужбовців». Владики нагадали приклад блаженного священномученика Омеляна Ковча та інших військових духівників як взірець для наслідування.
«Впевнено залишайтеся відданими в служінні тим, хто сьогодні так сильно потребує Бога. Ваша смиренна присутність може стати для них найбільш промовистим свідченням Його люблячої турботи», — звертаються до капеланів єпископи УГКЦ.
Департамент інформації УГКЦ