Підсумки тижня: ДБР викрило масштабні корупційні злочини посадовців та колишнього нардепа – державі завдано збитків на понад 4,3 млрд гривень

ДБР посилює роботу з викриття корупції серед представників органів влади, місцевого самоврядування та керівництва державних установ. Цього тижня під слідством опинилися впливові посадовці, зокрема — колишній народний депутат, керівники лісової галузі, очільник сільради, президент Національної академії аграрних наук та депутатка обласної ради.
Один з наймасштабніших фактів — ухилення від сплати податків на понад 4,3 мільярда гривень, яке інкримінують колишньому народному депутату від проросійської партії «Опозиційний блок». За даними слідства, він «забув» сплатити податки зі своїх мільярдних прибутків.
Підозру отримав і директор філії «Костопільське лісове господарство» ДП «Ліси України» у незаконному збагаченні. Загальна вартість незаконно набутого ним майна становить понад 44,3 млн грн.
А на Львівщині було викрито колишнього сільського голову, який погодив виділення землі під приватизацію, попри її призначення для будівництва дороги — збитки громади склали майже 800 тисяч гривень.
Також повідомлено про підозру президенту Національної академії аграрних наук України за незаконне використання бюджетних коштів. Він влаштував свого водія одразу до чотирьох державних агропідприємств, підконтрольних йому.
На Дніпропетровщині встановлено нанесення збитків державі на понад 68 млн грн. тут проводилися незаконні рубки лісу на землях, що належали Міністерству оборони України.
ДБР викрило на Дніпропетровщині депутатку облради, яка заради іміджу почала фіктивно служити в ЗСУ. Жінка не тільки не з’являлася на службу, а й незаконно отримала військових виплат на понад 200 тис. гривень, які регулярно витрачала на власні забаганки. До схеми вона залучила знайомого заступника командира однієї із військових частин. Той звернувся до начальника навчального центру з пропозицією посприяти депутатці бути лише в списках військовослужбовців і не брати безпосередньої участі у навчаннях.
Ці та інші викриті злочини підтверджують: жоден статус не гарантує недоторканності, а спроби незаконного збагачення — незалежно від посад чи політичного минулого — будуть мати правові наслідки.