На Синоді Єпископів УГКЦ президентка «Карітас України» представила звіт про діяльність Благодійного фонду у 2024 році
5 липня 2025 року, під час Синоду Єпископів УГКЦ, президентка Благодійного фонду «Карітас України» Тетяна Ставнича представила звіт про діяльність організації у 2024 році. Вона нагадала, що минулого року мережа відзначила своє 30-ліття, ставши однією з найбільших благодійних структур в Україні.
У 2024 році Карітас об’єднав 47 локальних організацій, понад 2600 працівників, понад 11 тисяч зареєстрованих волонтерів, із яких близько 2400 були активними, а також 300 парафіяльних осередків із потенціалом зростання до 1000. Незважаючи на першу хвилю зменшення фінансування у сфері гуманітарної допомоги, організація продовжила відповідати на численні виклики війни.
Серед головних напрямків діяльності «Карітасу» були: евакуація з прифронтових територій, допомога людям з базовими потребами (житло, їжа, вода, гігієна, медичні послуги), підтримка ментального здоров’я та розвиток громад. Організація не лише реагувала на кризу, але й почала шукати довготривалі рішення — через стабілізаційні програми та переосмислення власного стратегічного розвитку.
Серед нововведень 2024 року — низка стратегічних кроків:
- Посилена співпраця з державою: відкрито 33 Центри життєстійкості у партнерстві з міністерствами, запроваджено медичні послуги в 10 осередках, створено перший стаціонарний хоспіс у Войнилові, впроваджено послугу догляду вдома з елементами телемедицини.
- Нові програмні напрямки: підтримка ветеранів та їхніх родин, протидія насильству, параюридичні ініціативи, реабілітація, а також впровадження авторської методики «Шлях супергероя» для дітей, які пережили травматичні події війни.
- Поглиблення мережевого розвитку: 733 працівники пройшли вступну інтеграційну програму, розроблено єдину систему управління ефективністю персоналу, укріплено внутрішню взаємодію.
- Об’єднання зусиль на загальноукраїнському рівні: «Карітас України» разом із «Карітас Спес» (римо-католицька мережа) виробили принципи партнерства та очолили форум міжнародних Карітас-організацій в Україні.
- Інтеграція в громадянське суспільство: у співпраці з 16 українськими ОГС Карітас створив «Альянс українських ОГС» і долучився до розробки стратегії локалізації гуманітарної допомоги для ООН.
У своїй доповіді Тетяна Ставнича окреслила три ключові принципи, що визначатимуть майбутню роботу мережі: пошук інноваційних рішень, збереження людиноцентричного підходу та активна співпраця й мережування. Ці засади, за словами директорки, мають стати основою для сталого розвитку організації в умовах війни та післявоєнного відновлення України.
У 2025 році Карітас України продовжує швидко реагувати на кризові ситуації, підтримувати соціальну згуртованість і зміцнювати партнерства — як в церковному середовищі, так і в ширшому громадському секторі.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ