❗️Шахраї пропонують легкий заробіток, де потрібно ставити «лайки» готелям на відомих онлайн-сервісах
- Автор допису: Херсонська обласна військова адміністрація
📲 Повідомлення з пропозиціями такого заробітку розсилають у популярних месенджерах.
За виконані завдання зловмисники можуть виплачувати символічну винагороду, щоб здобути довіру до потенційної жертви. У такий спосіб вони збирають персональні дані, зокрема інформацію про платіжні картки, та виманюють кошти в громадян.
❓Як шахраям вдається виманити кошти?
1⃣ Винагорода для довіри: для того, щоб здобути довіру, зловмисники виплачують символічну суму за виконання простих завдань.
2⃣ Пропозиція більшого заробітку: далі аферисти пропонують значно більший заробіток, де жертві потрібно бронювати готелі за власні кошти.
3⃣ Початкове повернення коштів: спочатку шахраї повертають витрачені на бронювання готелів кошти з невеликим бонусом, щоб підсилити враження, що це реальна можливість заробітку, і залучити жертву до подальших дій.
4⃣ Підвищення вимог: з часом шахраї повідомляють жертву, що через технічні неполадки або «збій системи» потрібно внести додаткові кошти для продовження виконання завдань або поліпшення умов.
5⃣ Остаточний обман: жертва виконує вказівки шахраїв та переказує гроші на підконтрольні їм рахунки, після чого зловмисники припиняють виходити на зв’язок і не повертають гроші.
Якщо ви знаєте про таку «схему», не намагайтеся отримати гроші від шахраїв навіть на початку — будь-яке спілкування з аферистами — це ризик втратити свої заощадження.
✅ Щоб уникнути шахрайства, дотримуйтеся таких порад:
➡ Надавайте перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням;
➡ Не довіряйте пропозиціям незнайомців отримати гроші задарма – найімовірніше, ви натрапите на шахраїв;
➡ Не здійснюйте перекази коштів на невідомі рахунки;
➡ Не повідомляйте конфіденційну інформацію стороннім (дані платіжної картки, логін і паролі до онлайн-банкінгу тощо);
➡ Ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах;
➡ Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Уважно переглядайте адресу потрібного сайту – будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі.
Якщо ви розкрили інформацію про платіжну картку, негайно заблокуйте її! Для цього зателефонуйте до банку за номером на звороті картки або здійсніть блокування через онлайн-банкінг.
Якщо стали жертвою шахрайства – негайно зверніться до банку та подайте звернення до кіберполіції.
ℹ Більше про те, як уникнути шахрайства, – на сайті #ШахрайГудбай.