У Києві постраждалим від насильства надали понад 2 800 послуг протягом другого кварталу 2025 року – Марина Хонда
У квітні–червні в Києві постраждалим від насильства надали понад 2 800 послуг. Йдеться про підтримку у притулках і кризових кімнатах, консультації фахівців, роботу мобільних бригад і цілодобової служби «телефон довіри». Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.
«Комплексна система реагування на випадки насильства в Києві працює безперервно. Фахівці надають допомогу у притулках, кризових кімнатах, проводять юридичні та психологічні консультації, виїжджають мобільними бригадами. У другому кварталі ми надали понад 2 800 таких послуг постраждалим – як жінкам, так і чоловікам, а також дітям», – зазначила Марина Хонда.
За її словами, лише оператори «телефону довіри» протягом квітня–червня опрацювали понад 3 300 дзвінків. Приблизно половина з них стосувалася насильства.
«Багато з тих, хто звертається на телефон довіри, не готові одразу прийняти рішення про притулок чи консультацію. Утім саме такі перші звернення стають точкою опори для змін. Наші спеціалісти супроводжують цей процес крок за кроком – від емоційної підтримки до юридичної допомоги та перенаправлення в інші служби. У денних центрах за цей період провели понад 700 консультацій, а мобільні бригади – ще понад 330. У кризових кімнатах тимчасово перебували майже 80 осіб, ще понад 30 були розміщені у притулку», – додала Марина Хонда.
Міська служба телефону довіри працює цілодобово, безоплатно та конфіденційно за номерами:
- 15-00 (зі стаціонарного телефону);
- (044) 272-15-00 (з мобільного).
Також можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу в Денному центрі соціально-психологічної допомоги за адресами: вул. Юрія Іллєнка, 20 та вул. Райдужна, 6-А.
Звернутися для консультацій юристів і психологів також можна в соціальних мережах Центру: у Facebook – https://e.surl.li/gtyqqs та Instagram – https://e.surl.li/qosxcn.