Мапа безбар’єрності Коростенського району
Безбар’єрність — це концепція, що передбачає створення умов, за яких усі люди, незалежно від фізичних, сенсорних, інтелектуальних чи інших особливостей, мають рівний доступ до всіх сфер суспільного життя. Це шлях до формування комфортного середовища, де немає перешкод, а кожен має змогу реалізувати свій потенціал.
Посилання на мапу: https://lun.ua/misto/barrier-free?l=0#8.86/50.8912/28.828
Щоб підвищити обізнаність суспільства у сфері безбар’єрності та допомогти представникам маломобільних груп орієнтуватися у рівні доступності просторів, створюється онлайн-мапа безбар’єрності.
13 лютого 2025 року Коростенська районна державна адміністрація та громадська організація «ЛУН Місто» підписали меморандум про співпрацю та взаємодію, спрямовану на створення та функціонування мапи безбар’єрності Коростенського району.
Що таке мапа безбар’єрності?
Мапа безбар’єрності від ГО «ЛУН Місто» — це онлайн-платформа, яка містить найбільш повну інформацію про рівень доступності локацій в Україні. На мапі зазначені наявні елементи доступності, фото об’єктів, а також фільтри за типом закладу.
Об’єкти позначені колами-пінами різного кольору:
Індекс безбар’єрності — це умовна оцінка, яка дозволяє швидко зорієнтуватися у доступності об’єкта, проте кожна людина має індивідуальні потреби, і це слід враховувати.
Користувачі також можуть фільтрувати об’єкти за різними критеріями: наявність пандусів і відповідність їх нормам, освітлення входу, ширина дверей (не менше 0,9 м), ширина коридорів (не менше 1,8 м) тощо.
Соціальна ініціатива в дії
Проєкт «Мапа безбар’єрності: Україна» є соціальною ініціативою та реалізовується безкоштовно. У 2024 році ГО «ЛУН» підписала декларацію про втілення принципів безбар’єрності та приєдналася до спільноти компаній «Бізнес без бар’єрів», що об’єдналися навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів».
Результати за І півріччя 2025 року
Протягом першої половини 2025 року територіальні громади Коростенського району нанесли на мапу 175 об’єктів
Дані були зібрані за допомогою Чеклистів безбар’єрності, розроблених ГО «ЛУН Місто» спільно з ГО «Безбар’єрність». Чеклисти — це зручні онлайн-опитувальники, що охоплюють ключові складові архітектурної доступності.
На мапу нанесено інформацію про фізичну доступність таких об’єктів:
Рівень безбар’єрності об’єктів:
Чому це важливо?
Безбар’єрність стосується кожного з нас. Упродовж життя будь-хто може опинитися у ситуації, коли простір має бути адаптований до особливих потреб – це стосується батьків із дитячими візочками, людей з тимчасовими травмами, літніх людей чи осіб з інвалідністю.
Мапа безбар’єрності дозволяє мешканцям громад обирати комфортні місця, що відповідають їхнім потребам. Водночас вона допомагає органам місцевого самоврядування отримувати аналітичні дані про стан доступності територій та ухвалювати ефективні управлінські рішення.