Структурна реорганізація Департаменту міського благоустрою дозволила посилити функціонал і кадровий ресурс у напрямі інспекційного контролю – Михайло Буділов

У липні 2023 року Київрада прийняла рішення про реорганізацію Департаменту міського благоустрою КМДА. На його основі створили оновлений структурний підрозділ – Департамент територіального контролю міста Києва. Відтоді напрям територіального контролю пройшов функціональну та кадрову трансформацію. Так, розробили більш стратегічні та комплексні підходи до впорядкування міських просторів, почали реформу розміщення тимчасових споруд з уніфікованими архетипами щодо вигляду й аукціоном щодо розміщення. Про це заявив директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов.

«Це рішення стало логічним продовженням системних зусиль міської влади, спрямованих на прозорість, ефективність та якісну трансформацію інспекційної діяльності у столиці. Суть реформи полягала не лише у зміні назви та об’єднанні кількох структурних підрозділів. Йдеться про створення принципово нового підрозділу, відповідального за 3 ключові напрями: інспекцію у сфері благоустрою, контроль за паркуванням, перевірку якості житлово-комунальних послуг. Окремими напрямами закріплено контроль за внутрішнім водним транспортом і охороною праці на підприємствах столиці», – пояснив Михайло Буділов.

За його словами, за цей період суттєво зросла чисельність інспекторів. Зокрема, кількість інспекторів з паркування збільшилася втричі – з 25 до понад 75. За 2 роки винесли понад 471 000 постанов про порушення. До бюджету столиці надійшло більше 146 млн грн штрафів. Ще 119 млн грн сплачено за користування майданчиками для паркування.

«Це не лише про справедливе покарання в разі порушення, а й про загальне впорядкування вуличного руху та підвищення безпеки пішоходів. Аналогічне кадрове посилення відбулося і в напрямі благоустрою. Це дало змогу швидше реагувати на порушення, розширити охоплення територій і забезпечити постійну присутність інспекторів на місцях», – прозвітував директор Департаменту.

Так, за 2 роки інспектори з благоустрою видали понад 42 000 приписів і склали понад 4 500 адміністративних протоколів. Завдяки цьому у столиці вдалося демонтувати майже 6 000 незаконних конструкцій – від МАФів до парканів і металевих гаражів, ліквідувати понад 1 300 стихійних звалищ і зупинити понад 1 700 фактів торгівлі без дозволів.

Ще одним принципово важливим кроком стала реформа розміщення тимчасових споруд. У 2024 році, за поданням Департаменту і міського голови, Київрада ухвалила відповідне рішення, яким запроваджувались такі заходи: 

  • демонтаж МАФів на зелених зонах, біля станцій метро та перехресть;
  • розміщення нових тимчасових споруд винятково через електронні аукціони в системі Prozorro.Продажі;
  • запровадження єдиного архетипу тимчасових споруд.

Реформа створює єдину логіку для всієї системи розміщення тимчасових споруд – від МАФів і поштоматів до вендингових апаратів та електрозарядок.

Михайло Буділов наголосив, що реорганізація дала поштовх до оновлення муніципальної системи, яка відповідає за благоустрій і порядок на вулицях Києва, та до комплексних змін – із модернізацією правил, цифровізацією процесів і взаємодією з мешканцями.

Джерело