«Святий рівноапостольний князь Володимир — той, хто відкрив Україні двері спасіння і європейської цивілізації», – Владика Йосиф Мілян

15 липня 2025 року, у свято святого рівноапостольного князя Володимира, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві Владика Йосиф Мілян очолив Архиєрейську Божественну Літургія, під час якої було освячено ікону та виставлено до загального почитання мощі святого Володимира. Під час молитви вірні також оновили свої хресні обітниці — як шлях духовного й національного відновлення.
У своїй проповіді архиєрей розкрив постать князя Володимира як символа духовного і національного пробудження українського народу.
Зокрема Архиєрей говорив про важливість усвідомлення князя Володимира не лише як історичної постаті, але як пророка свого часу: «Ми маємо дякувати за його відвагу зробити Україну християнською. Він зродив нас у купелі спасіння у водах Дніпра — Новому Йордані», – зуауважив проповідник.
Ведучи далі Владика Йосиф наголосив: «Святий князь Володимир не лише хрестив наш народ у «Новому Йордані» — Дніпрі, але й усіма своїми діями прагнув, щоб українці стали невід’ємною частиною європейського християнського світу. Він виховував своїх дітей у дусі християнської цивілізації, завдяки чому став тестем для європейських держав — Франції, Німеччини, Угорщини. Це лише частина того великого спадку, який залишив по собі Володимир. Ми ще недостатньо знаємо про його життя і про ті тихі, але визначальні подвиги, які він звершив для добра нашого народу. Сьогоднішня Літургія — це запрошення зануритися в історичну правду й не дозволити використовувати образ святого князя у чужих імперських наративах, що й далі лунають із ворожих «боліт»».
Владика Йосиф підкреслив, що святість Володимира є живим викликом до особистої відповідальності: «Від кожного з нас дуже багато залежить — не тільки на виборах, а в щоденному житті, коли ми своїм серцем і ділами проповідуємо правду Божу».
На завершення владика Йосиф закликав вірних не дозволити використати ім’я князя Володимира в імперських наративах: «Пам’ять про нього — це захист чистоти нашої історії. Наше життя – це грандіозна проповідь Божого милосердя. Як апостол Павло і князь Володимир відкрили брами спасіння, так і ми сьогодні покликані їх не зачинити».
Нагадаємо, що мощі святого рівноапостольного князя Володимира Предстоятель УГКЦ, Блаженніший Святослав, отримав 23 січня 2025 року з рук владики Олександра Драбинка, митрополита Переяславського і Вишневського (ПЦУ), у супроводі голови парафіяльної ради Преображенського собору Ігоря Лисова. «Мощі святого Володимира для нас є великою святинею, реліквією, бо всі ми діти Церкви Володимирового хрещення», — сказав тоді Блаженніший Святослав.
Нагадуємо також, що нещодавно у Римі, Блаженніший Патріарх Святослав наголосив: «Сьогодні сам князь Володимир каже, що та Церква, яка народилася у водах Дніпра в тому хрещенні, яке він подарував нашому народові, є тут. Ми є спадкоємцями цього київського християнства».