У Зарваниці відбулося погашення спеціальної поштової марки до 160-річниці Дня народження Андрея Шептицького
Сьогодні у Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулося погашення марки в рамках вшанування 160-річниці з Дня народження митрополита Андрея Шептицького.
Погашення марки відбулося за участі Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, Апостольського нунція Вісвальдаса Кульбокаса, владик Теодора Мартинюка, Михайла Бубнія, Петра Лози та владики Штефана Цикорна.
Козацька пошта випустила пам’ятний конверт, спеціальну поштову марку та листівку-ікону, на якій надруковано молитву самого митроплита за Україну, написану тернопільським художником Ігорем Зелінком, за підтримки мецената п. Володимира Болещука.
Тернопільські художники Олег і Наталя Кіналі намалювали, описали кожен конверт.
Загалом було створено дев’ять марок, об’єднаних в одну тему, але висвітлюють різні місця, локації, де перебував митрополит Шептицький.
Отець Андрій Говера, координатор заходу розповів, що «сьогодні була перша така локація вшанування через погашення марки і конверта. Наступні будуть у Теребовлі, приурочені УМХА, тому що митрополит Шептицький благословив цю ідею, цей з’їзд молоді».
«Буде 29 липня у сам день народження митрополита у Прилбичах, де він народився, потім у церкві Святого Юра, де поховані його останки, і також музей метрополита Шептицького у Львові. Потім ми плануємо у Бережанах, Бучачі, в колегіумі василян, щоб там 1 вересня розпочати урок про Шептицького, і одночасно було би погашення. І також завершити це у Тернополі, в приміщенні Тернопільсько-Зборівської митрополії. Там є встановлений постамент, один з перших в Україні», — зазначив отець.
Він додав, що «на сьогоднішній день митрополит Шептицький ще в нашому суспільстві недопізнаний, недовивчений, і тому дуже багато видається книжок, організовано наукових конференцій, де під різним оглядом ми стараємося його пізнати насамперед як духовну особу, авторитета для нації духовного, але він також був інтелектуал, допомагав художникам, письменникам, науковцям здобувати науку».
«Книга митрополита „Як будувати рідну хату“ є актуальною на сьогоднішній день, тому що, очевидно, ми розуміємо, будувати рідну хату означає будувати ту Україну незалежну, духовну, багату. І ця книга буде на сьогоднішній день такою настільною для сучасного українця, щоб особливий молодь і старші розуміли, маємо цю хату, нашу державу, будувати», — наголосив о. Андрій Говера.
Департамент інформації УГКЦ