Денний догляд за людиною: як подати онлайн-заяву на послугу
Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» кожна територіальна громада Житомирської області надає базові соціальні послуги. Водночас 18 базових соціальних послуг надаються за відповідними соціальними стандартами, які затверджені Міністерством соціальної політики України.
В області соціальні послуги надаються у:
Також діють стаціонарні відділення для постійного проживання громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які розраховані на 145 ліжко – місць, у яких на даний час перебувають 125 осіб.
Крім того, в області надається послуга денного догляду: у Житомирській міській громаді та Бердичевській міській громаді.
Денний догляд дітей з інвалідністю – це соціальна послуга, яка надається у спеціалізованих закладах, що передбачає створення умов для соціальної реабілітації, адаптації та організації дозвілля дітей з інвалідністю протягом робочого дня, без надання місця проживання.
З початку року послугу денного догляду отримало:
На Соціальному порталі Мінсоцполітики — soc.gov.ua — можна подавати заяви на отримання соціальних послуг онлайн, без потреби відвідувати установи. На прикладі послуги денного догляду розглянемо, як це працює — крок за кроком.
Так, нею можуть скористатися:
Як отримати послугу
Це можна оформити як через звернення до найближчого органу соціального захисту населення у громаді, так і онлайн — через Соціальний портал Мінсоцполітики. Дистанційний формат подання заяви має важливі переваги: це економить ваш час, дозволяє уникнути поїздок і черг, а також можливість відстежувати статус звернення в особистому кабінеті.
- Перейдіть на soc.gov.ua або скористайтеся прямим посиланням, після чого авторизуйтеся в особистому кабінеті зручним для вас способом — за допомогою КЕП, BankID або Дія.Підпис.
- Перейдіть до розділу «Мої заяви» — «Заяви» та натисніть кнопку «Подати нову заяву».
- Оберіть підпункт «Заяви про надання соціальних послуг», заповніть необхідні дані та виберіть послугу.
- За потреби додайте відскановані документи.
- Перевірте заяву та підпишіть її електронним підписом (КЕП).
Готово! Надалі статус звернення можна відстежувати в особистому кабінеті.
Важливо: якщо у вас немає електронного підпису, але ви потребуєте допомоги, ви можете заповнити форму швидкого звернення через головну сторінку порталу без авторизації. Таке звернення можна подавати не тільки за себе, а й за іншу людину — родича, сусіда чи того, хто потребує соціальної підтримки. Тому, якщо ви знаєте таку людину, можете подати інформацію про неї — фахівці розглянуть звернення та оцінять її ситуацію і потреби.
Нагадаємо, що для сімей з дітьми та тих, хто планує прийняти дитину в родину, доступна низка онлайн-сервісів — детальніше за посиланням.