Допомога аграріям Луганщини, що релокувалися – теплиці, вертикальні ферми та точкове зрошення Про це йшлося в учорашньому «Діалозі із бізнесом»
- Автор допису: Голова Луганської обласної військової адміністрації
Про це йшлося в учорашньому «Діалозі із бізнесом». «Агроінновації: майбутнє вирощування – теплиці, вертикальні ферми та точкове зрошення» стали темою для обговорення із підприємцями регіону.
Попри всі виклики, ви зуміли релокувати підприємства і продовжуєте працювати на благо України, забезпечуючи продовольчу безпеку та економічний розвиток. Ваша стійкість, ваші зусилля – це приклад незламності та патріотизму.
Наші сільськогосподарські підприємства не тільки зберегли свій бізнес, адаптувавши його до нових найскладніших умов, але й продовжують освоювати нові напрями. Не маючи можливості вирощувати звичайні для Луганщини зернові культури, релоковані аграрні підприємства регіону переорієнтувалися на вирощування овочевих та баштанних культур, полуниці тощо. Це свідчить про їх вміння знаходити нові можливості.
Ключовим напрямом відновлення та розвитку сільського господарства релокованих підприємств є застосування агроінновацій. Йдеться, насамперед, про впровадження сучасних тепличних комплексів, вертикальних ферм та точкових систем зрошування. Це рішення, які дозволять ефективно вести сільське господарство в обмежених умовах, з мінімальними витратами ресурсів та високою віддачою.
Провідний радник з сільського господарства міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps – Україна Руслан Марков надав інформацію про Програму підтримки сільського господарства України, яка реалізується за сприяння фонду Говарда Г. Баффета.
Власним досвідом поділився підприємець Юрій Іщенко, який нещодавно розпочав діяльність у зовсім новій для нього сфері – технології переробки відходів великої рогатої худоби, що дозволяє видобувати біогаз та добрива дегістат. Протягом року Юрій вдосконалював технологію на лабораторному зразку. А зараз, завдяки іншому нашому земляку Олександру Огаркову, директору ТОВ «Сфера», займається розробкою пілотного проєкту, далі планує його масштабування. Технологія не передбачає тривалого зберігання біогазу, а відразу використовує його для енергетичних потреб фермерських господарств.
Також із розповіддю про подолання проблем та викликів під час релокації і переорієнтацію свого бізнесу виступив Олександр Третяков.
Ознайомитися з презентацією Програми підтримки сільського господарства України можна за посиланням: https://surl.lu/xfvmlr