«Енергоефективність – наш внесок у перемогу!»: гасло таборового духовно-екологічного заходу
18 липня в єпархіальному таборовому центрі на території місійного згромадження св. Андрея Первозванного, що в с. Дора Яремчанського деканату, під гаслом «Енергоефективність – наш внесок у перемогу!», відбувся духовно-екологічний захід, який провів о. Петро Лащевський, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Коломийській єпархії.
Учасниками семиденного табору «Моя мандрівка з Ісусом та друзями» були п’ятдесять дітей віком від 8 до 14 років, організовані о. Романом Бойчуком, катехитами та командою аніматорів Катехитичної школи імені блаженного священномученика Миколая Чарнецького, яка діє при Катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї.
Головною темою духовно-екологічного заходу була енергоефективність та заощадження енергії у світлі потреби в піклуванні про безцінні Дари Творця у зв’язку з енергетичними та екосоціальними викликами війни.
На початку о. Петро розповів про екологічну діяльність Церкви яка звершується в літургійному та євангелізаційному вимірі, а також у практичній діяльності спрямованій на захист та збереження Божого світу. Зокрема душпастир-еколог наголосив: «якщо хочемо бути справжніми дітьми Божими, то маємо розумно та помірковано використовувати такі дари Творця як вода, електроенергія, природній газ тощо».
Під проводом екологічного місіонера діти вивчали терміни і поняття «Абетки енергоефективності» де серед інших йшлося про моральні чесноти мудрості та поміркованості. Для тематичної екопросвіти в особливій пригоді стала «Валіза енергоефективності».
Вибравши чотирьох учасників та журі діти ознайомились із грою «Абетка енергоефективності» а їх капітани взялися між собою змагатися хто швидше і логічніше розкладе відповідним порядком картки гри із словами, які є важливими для підвищення енергоефективності життя, заощадження енергії та збереження створеного Богом світу.
Вже традиційно всім учасникам табору були вручені церковно-екологічні календарі, буклет «Енергоефективність – наш внесок у перемогу!» та «Екологічний декалог» блаженнішого Святослава.