Які «чоловічі» професії обирають жінки на Львівщині?
У нашій області, як і в інших регіонах країни, триває експериментальний проєкт Державної служби зайнятості щодо організації безоплатного професійного навчання жінок за традиційно «чоловічими» професіями. Мета ініціативи – допомогти працедавцям укомплектувати робочі місця, на які зазвичай працевлаштовувалися чоловіки.
Станом на сьогодні 36 жительок Львівщини на замовлення як юридичних, так і фізичних осіб-підприємців навчалися у трьох освітніх установах, зокрема у ТзОВ «Західноукраїнський навчальний центр «Спеціаліст», Бориславському центрі професійно-технічної освіти та Львівському ЦПТО.
Які ж професії обрали жінки? Більшість – 25 осіб – виявили бажання стати верстатницями деревообробних верстатів, з них 15 вже працевлаштовані у ТзОВ «ЕІМО», ПП «Тайфун-Плюс». Саме такі працівниці потрібні товариствам з обмеженою відповідальністю «Олсіма» «Мебель-Сервіс», «БОЙКИ ПАЛЛЕТС», Дрогобицькому меблевому підприємству «Карпати» УТОГ, а також приватним підприємцям.
На водія навантажувача вчилися шість жінок на замовлення ТзОВ «ФУДЖІКУРА АУТОМОТІВ УКРАЇНА ЛЬВІВ», «ЕІМО», «Куйдич», «Профігруп Україна», «СЯН».
Ще дві слухачки після навчання у Бориславському центрі професійно-технічної освіти працюватимуть електромонтерками з ремонту та обслуговування електроустаткування у МПП «Бескид». Окрім цього, до команди ТзОВ «Еко-молт» доєднається трактористка, у ТзОВ «Кеттенверк» буде працевлаштована електрогазозварниця, у ВСП «Золочівський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування» – операторка котельні. Ці три слухачки зараз навчаються у Львівському ЦПТО. А днями у ТзОВ «Західноукраїнський навчальний центр «Спеціаліст» ще 8 жінок розпочнуть опановувати фах верстатниць деревообробних верстатів.
До слова, навчання за експериментальним проєктом організовується за 31 професію коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на замовлення працедавців, які після закінчення навчання зобов’язані забезпечити слухачок роботою. Вартість вишколу – до 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (30280 грн). Якщо сума вища, різницю доплачує працедавець або учасниця проєкту.
Заявки на участь в експериментальній програмі від представників фірм і компаній, а також приватних підприємців приймаються як онлайн (https://www.dcz.gov.ua/profnavch/navchwomen/choice), так і офлайн у підрозділах обласної служби зайнятості (контакти – https://bit.ly/40jWW59). Деталі програми – за покликанням www.dcz.gov.ua/profnavch/navchwomen.
Львівський обласний центр зайнятості