Після війни я бачу Україну центром Східної Європи

Після війни я бачу Україну центром Східної Європи. Про це розповів в інтерв‘ю Інтерфакс-Україна.

Головне:

✅росія хоче затягнути війну, але нас це не влаштовує. Головне, що на сьогодні можна протиставити цій тактиці – це досягнення успіхів на фронті. Умовою цих успіхів є своєчасна військова допомога наших партнерів. На сьогодні вона велика, і ми за неї вдячні. Але головне, щоб вона завжди була своєчасною і в необхідних нам обсягах.

✅ Наше головне завдання – тримати український порядок денний у топі. Це складно, але поки що нам це вдається. Сюди входить робота України з іноземними партнерами щодо постачань необхідного озброєння, яка теж має певні нюанси. Зокрема, створення необхідного механізму контролю, прозорості. Приміром, на сьогодні стали практикою щотижневі брифінги наших військових в Офісі президента, на які ми запрошуємо представників країн – міжнародних партнерів. Тому на сьогодні наші партнери не мають жодного запитання стосовно необхідного нам озброєння і термінів його постачання. Ми працюємо в дуже тісній координації.

✅Вдячний депутатам за підтримку моєї ініціативи щодо створення спеціальної комісії Верховної Ради з моніторингу та контролю за іноземною допомогою, яка надається нам. До неї ввійшли представники всіх фракцій. Уже відбулося перше засідання. Наші депутати також досить активні в координації роботи з іноземними партнерами.

✅ Ми плануємо поширення військових брифінгів на Комітет Конгресу США з безпеки. Вважаю, що це дуже важливо. Крім того, фактично щотижня відбувається наше спільне з Валерієм Залужним спілкування з радником американського президента з питань безпеки Джейком Салліваном і главою Об'єднаного комітету начальників штабів генералом Марком Міллі. Під час одного з таких дзвінків до нас нещодавно приєдналися глава українського МЗС Дмитро Кулеба і держсекретар США Ентоні Блінкен.
Гадаю, в рамках одного з таких дзвінків незабаром до нас можуть долучитися і британські партнери.

✅ Наша група Макфола-Єрмака працює досить ефективно. Вже відбулася перша презентація роботи групи для українського парламенту. Надалі ми працюватимемо з парламентами інших країн. Важлива й наша точкова робота з кожним із наших партнерів, від яких залежить затвердження пакетів санкцій.

✅росія поширює дезінформацію щодо буцімто непрозорості схем використання Україною поставленого західного озброєння. Стратегія Росії завжди була спрямована на те, щоб сіяти недовіру, ворожнечу. Важлива наша правильна комунікація. В цьому сенсі в нас точно, як у держави, совість чиста. Тому важливо, щоб комунікація була своєчасною і люди отримували всі необхідні відповіді на запитання. Наскільки мені відомо, було ухвалено рішення про створення Єдиного інформаційного центру Міністерства оборони, який буде щодо всього, що стосується військової інформації, акумулювати та централізовано комунікувати.

✅Від США ми відчуваємо двопартійну підтримку. Конгресмени й сенатори, які приїжджають в Україну, є представниками обох партій.

✅ Завершити активну фазу до зими – складне й амбітне завдання, але життєво необхідне. Ми робимо все для того, щоб цілі деокупації було досягнуто. І, відповідно, пояснюємо це нашим партнерам. Вони поділяють нашу позицію.

✅ Україна дуже зацікавлена в прогнозованих, зрозумілих і взаємовигідних відносинах із Китаєм. З перших днів війни ми говорили про те, що від позиції Китаю, який має серйозний вплив на рф, теж багато залежить. Як ми бачимо, на сьогодні Китай все ще займає нейтральну позицію. Ми сподіваємося, що щонайменше вона такою і залишатиметься.

✅ В нас є група зі стягнення компенсацій із рф, санкційна група Макфола-Єрмака, група з гарантій безпеки в контакті з колишнім генсеком НАТО Расмуссеном, а також група з пошуку й допомоги нашим дітям в умовах війни. Агресор має заплатити за все зло, яка здійснив в Україні.

✅Також розповів про конкурс з обрання нового директора НАБУ, який запускає комісія, завдання Президента щодо реформи з оптимізації роботи Кабміну, та «стіну» між Україною та рф в майбутньому.

https://interfax.com.ua/news/interview/851607.html”>

Джерело