Фейк: У Британії вирішили, коли «позбудуться» українських біженців

Кремлівський агітпроп зробив фейкове твердження на підставі опитування, яке проводила Національна статистична служба Британії. Насправді учасники програми Homes for Ukraine мали оцінити, скільки ще вони готові надавати житло українцям, і 24% респондентів відповіли, що готові допомагати з житлом довше ніж пів року, але не більше року. 23% британців відповіли, що готові розміщувати українців і понад рік. Про жодне «видворення» українців із Британії в соцопитуванні не йшлося.

Російські ЗМІ поширюють черговий фейк на тему біженців з України, заявляючи, що у Великій Британії нібито вже визначилися, коли «виженуть» українців. Такий висновок пропагандисти зробили на підставі опитування британців, яке проводила Національна статистична служба. 

Скриншот – ria.ru Скриншот – rusvesna.su

Наратив про українців, які нібито нікому не потрібні в Європі і вже «набридли» в країнах, що їх прихистили, продовжує активно поширюватися агітпропом. На підкріплення цих тверджень російські ЗМІ в заголовках використовують щодо українців такі негативно забарвлені слова, як «видворити», «вигнати», «позбутися».

Насправді про «видворення» українських біженців з Великобританії не йдеться. Вчергове агітпроп висмикнув необхідні йому дані із соцопитування і подав їх як основний висновок. До того ж і результати опитування зовсім не свідчили про те, що британці вже хочуть «позбутися» українців — ба навіть обрали дату, коли це станеться. 

Так, Національна статистична служба опитала методом онлайн-анкетування з 7 по 14 липня 17702 британців, які зареєстровані у програмі «Homes for Ukraine»   — це програма, що дозволяє громадянам України та членам їхніх родин приїжджати до Великобританії, якщо у них є призначений спонсор, який може надати відповідне житло. Із 17 тисяч на анкету відповіли 41%. Серед різних питань, які мали на меті скласти спільний портрет тих, хто погоджується брати участь у цій програмі, респондентів також запитували і про те, як довго вони готові надавати житло українським біженцям. 

«Існували відмінності в тому, як довго нинішні спонсори хотіли, щоб тривала домовленість про прийом: 19% мали намір надати житло на початково узгоджений період у шість місяців, тоді як трохи менше чверті (23%) мали намір надати житло більш ніж на 12 місяців», – пишуть автори дослідження.

Крім того, опитування показало, що з тих, хто планував надати житло на строк від 6 до 12 місяців, 7 із 10 (70%) заявили, що подальші щомісячні платежі у розмірі 350 фунтів стерлінгів спонукають їх залишати українців довше.

Скриншот – ons.gov.uk

Агітпроп також маніпулятивно наголошує на тому, що британці нібито не хочуть продовжувати участь у програмі через зростання вартості життя, і крім надання житла «змушені» надавати додаткові види допомоги. Водночас під час опитування респондентів запитували про їхню мотивацію брати участь у такій програмі, і меншість (10%) відповіли, що місячний платіж у 350 фунтів стерлінгів є для них мотивацією, тоді як абсолютна більшість (94%) відповіли, що їхньою мотивацією є бажання допомогти людям втекти із зони бойових дій. Але про це російські ЗМІ промовчали. 

Також у британських відомствах, які займаються українськими біженцями  говорять про те, що працюють над способами заохочення спонсорів залишати у себе українців так довго, скільки це буде потрібно.

Наприкінці липня британський уряд повідомив, що вже понад 100 тисяч українців прибули до Великобританії за програмами «Ukraine Family Scheme» та «Homes for Ukraine».

Скриншот – gov.uk

Британський міністр у справах біженців лорд Гаррінгтон заявив: «Ми розуміємо, що родинам доводиться зважуватися на важкі рішення, щоб залишити свої будинки, тому важливо, щоб ми робили це правильно, і могли продовжувати забезпечувати безпеку якомога більшої кількості українців».

Джерело