Провів друге засідання групи з напрацювання пропозицій щодо участі нашої держави в робочій групі…
- Автор допису: Керівник Офісу Президента України
Що важливо:
✅Сьогодні питання боротьби з корупцією набуває особливого значення, і участь України в робочій групі ОЕСР має стати одним з інструментів прискорення європейської інтеграції нашої країни.
✅Боротьба з корупцією залишається серед важливих напрямів державної політики в Україні та пріоритетів нашої співпраці з Організацією економічного співробітництва та розвитку.
✅Нам потрібно сьогодні максимально використовувати наше кандидатство на членство у Євросоюзі та майбутнє кандидатство в Організації економічного співробітництва та розвитку, а також співпрацю з нашими партнерами», – сказав керівник Офісу Президента.
✅Відзначив високий рівень комунікації України з державами-партнерами та міжнародними організаціями, що допомагає нашій країні в протистоянні з агресором.
Це дуже велика мотивація, велика зброя – в усіх сенсах цього слова, яка допомагає нам рухатися до нашої перемоги. Наше бажання приєднатися до ОЕСР є абсолютно логічним кроком.
✅Важливим є здійснення чітких кроків щодо досягнення критеріїв для членства в робочій групі ОЕСР з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях і напрацювання пакету необхідних для цього законодавчих змін.
✅Перша сходинка на шляху до повноправного членства в робочій групі ОЕСР – це статус учасника групи, який країна отримує разом з проведенням попередньої оцінки національного законодавства та одержанням рекомендацій щодо його вдосконалення. Уряд України 2 серпня 2022 року спрямував до ОЕСР листа із заявкою на приєднання до робочої групи щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях.
✅ Щоб пришвидшити процес набуття членства, українська сторона вирішила самостійно проаналізувати критерії та запропонувати цей аналіз для прийняття нашою групою відповідного рішення.
✅ На засіданні ми розглянули аналіз Конвенції про боротьбу з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях та пропозицій щодо норм, які потребують внесення до українського законодавства.