Що розповідають про війну РФ проти України онлайн-медіа Італії, Німеччини і Франції та як на це впливає російська пропаганда
Обстріл російськими військовими 28 липня колишньої виправної колонії в Оленівці Донецької області, яка використовувалася окупантами, як місце утримання українських військовополонених, отримав великого розголосу. Наприклад, у німецьких онлайн-медіа кількість публікацій про Україну з цього приводу 29 липня зросла до 1202 матеріалів і була найвищим показником за липень.
Ракетний удар РФ по центру Вінниці 14 липня був присутній у порядку денному французьких онлайн-медіа.
До речі, у французьких медіа відзначено цитування щодо цих подій українських представників, зокрема Володимира Зеленського та Дмитра Кулеби. Це є позитивним показником (хоч не представляє загальної тенденції), оскільки раніше ми вже розповідали, що цитування представників РФ, як і кремлівських ЗМІ, є одним із способів проникнення російських дезінформаційних наративів у західні медіа.
Німецькі онлайн-медіа також акцентують увагу на російських військових злочинах. Зокрема у липні лунали згадки про катування та викрадення мирного населення на окупованих територіях, а також обстріл російськими військовими Одеського порту попри зернову угоду.
Санкції проти РФ та їхні наслідки
Не втрачав популярності у липні в онлайн-медіа всіх трьох країн наратив про негативні наслідки санкцій для країн Європи. Зокрема увага акцентувалася на зростанні цін та тарифів на енергоносії. Одночасно з цим у французьких онлайн-медіа поширювалися наративи про посилення санкцій та більшу ізоляцію РФ.
Війна РФ проти України та мирні переговори
У Німеччині в першій половині липня почали набувати популярності «пропозиції щодо мирних переговорів». Раніше ми уже вказували на цю тенденцію у країнах Європи. Зокрема домінуючим у цей же період наратив був не лише в Німеччині, а й в Угорщині та Австрії.
У німецьких онлайн-медіа заклики щодо мирних переговорів, як правило, з’являються через цитування німецького політика, колишнього федерального канцлера ФРН Герхарда Шредера.
Підтримка України у війні з РФ
У кожній з досліджуваних країн було виявлено також і продуктивні наративи щодо допомоги Україні у війні з РФ. Наприклад, в італійських онлайн-медіа були матеріали, що описували гуманітарну та фінансову допомогу Україні.
Французькі онлайн-медіа також акцентували увагу, як згадувалося вище, на впровадженні санкцій.
У німецьких онлайн-медіа також відзначалися матеріали про заклик, зокрема Володимира Зеленського, до збільшення постачання зброї.
Наявність здебільшого продуктивних наративів щодо військової допомоги Україні є хорошим показником, оскільки сама тема не надто поширена в медіа західних країн. Наприклад, кількість публікацій щодо військової допомоги у Європі з 1 до 14 липня та з 15 до 29 липня становила не більше 800 публікацій у кожному з досліджуваних періодів. Для порівняння тема євроінтеграції України у кожному з цих періодів має понад 7 тисяч публікацій.
Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки