Фейк: ЗСУ «перетворили» храм в Ізюмі на «брудну казарму» 
Принаймні від серпня 2022 року російські військові використовували Свято-Троїцький храм у селі Мала Камишеваха як військовий шпиталь. На відео, що поширюється в мережі, зображено наслідки перебування там окупантів.
Користувачі мережі активно діляться відеороликом, на якому зображено напівзруйнований православний храм із ліжками, ящиками та розкиданим скрізь сміттям. У дописах зазначається, що на відео – церква в Ізюмі, де Збройні Сили України нібито облаштували свої позиції.
«Страшні кадри. Це апокаліпсис. Нацисти перетворили храм в Ізюмі на брудну казарму, святий вівтар осквернено», – наголошується в десятках однотипних публікацій.
Відеоролик, що розповсюджується в мережі, спочатку було опубліковано в Telegram-каналі радника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, на що вказує логотип @Pravda_Gerashchenko на відео. На каналі Геращенка відео було викладено 15 вересня, а в описі зазначено, що на відео – храм в Ізюмі, який російські військові використовували як шпиталь. «Рашисти перетворили храм в Ізюмі на свинарник (це слово закреслено – прим. ред.) шпиталь. Судячи з обстановки, поранених прямо тут же і відспівували їхні командири. Як заведено у орків – церква перетворилася на хлів. Українці у таких умовах навіть тварин не тримають», – йдеться у публікації.
Скриншот – t.me/Pravda_Gerashchenko
На відео зображено Свято-Троїцький храм у селі Мала Камишеваха (Ізюмський район), який з квітня 2022 року був окупований російськими військами. 11 вересня українські військові звільнили Малу Камишеваху та прилеглі села. Тобто з квітня по вересень населений пункт перебував під контролем росіян, а відео, яке поширювалося в мережі, з’явилося через кілька днів після звільнення села ЗСУ.
Інформацію про те, що Свято-Троїцький храм російські військові використовують як шпиталь, підтверджують і в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ.
«Абсолютна антисанітарія, відсутність будь-яких придатних умов для надання медичної допомоги, страшний «трупний» сморід свідчить про те, як насправді вони ставилися до своїх поранених», – йдеться у публікації Стратком ЗСУ від 15 вересня. На опублікованих відомством фотографіях можна побачити те саме розкидане по храму сміття і плакат провладної російської політичної партії «Єдина Росія».
Про те, що Збройні Сили РФ розмістили особовий склад та використовують Свято-Троїцький храм у Малій Камишевасі як польовий госпіталь, повідомляли у Генеральному Штабі ЗСУ ще 6 вересня – тобто до звільнення цієї території українськими військовими.
Інші фотографії з території Свято-Троїцького храму також свідчать про те, що приміщення використовувалося для надання медичної допомоги. На фотографіях можна побачити ноші, різні медичні інструменти, використані шприци та бинти.
Ба більше, самі ж окупанти не приховували, що принаймні із серпня використовують цей храм як польовий шпиталь. Журналістам StopFake вдалося відшукати фотографії та відео зі Свято-Троїцького храму, які самі ж росіяни розповсюджували своїми каналами. Зокрема, у Telegram-каналі «Центр допомоги у Харківській області» можна знайти публікацію від 22 серпня, в якій йдеться про те, що в селі Мала Камишеваха діє військовий шпиталь, в якому надає допомогу пораненим російським солдатам Павло Богданов, лікар із Волгограда. На фотографіях із публікації можна помітити той самий Свято-Троїцький храм. Пізніше, 23 серпня, у цьому ж Telegram-каналі було опубліковано інтерв’ю з отцем Віталієм, «військовим священиком» із міста Казань. У 2-хвилинному ролику священик розповідає про те, як несе службу у храмі села Мала Камишеваха. У цьому відео можна побачити той самий напівзруйнований храм із розкиданим по всьому приміщенню начинням та сміттям.
Скриншот – t.me/ERkharkov Скриншот – t.me/ERkharkov
В описі Telegram-каналу «Центр помощи в Харьковской области» наголошується, що він належить до Центру допомоги Всеросійської політичної партії «Єдина Росія» в Харківській області. Цей факт пояснює наявність рекламного плакату «Єдина Росія» на деяких коробках, що зберігаються у Свято-Троїцькому храмі.
За інформацією місцевих ЗМІ, церкву було збудовано у 1826 році, вона є частиною чоловічого монастиря на честь Піщанської ікони Божої Матері Ізюмської єпархії УПЦ МП. Це окремий скит, місцевий центр московської церкви. Митрополит Ізюмський та Куп’янський Єлисей, у віданні якого перебуває Свято-Троїцький храм, відмовився виконувати рішення Собору Української православної церкви Московського патріархату, який висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні.
Раніше StopFake спростовував неправдиву інформацію про те, що Україна нібито завдає ударів по власним об’єктам культурної спадщини.