
Вчора міжнародна спільнота відзначала Міжнародний день Чорного моря.
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Україна і росія – підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.
Як бачимо, сьогодні один і підписантів замість реабілітації і захисту морських угідь сам жорстоко, по-варварськи знищує все живе в акваторії Чорного моря.
З нагоди цього дня фахівці ЕПЛ проаналізували, з якими небезпеками стикаються чорноморські екосистеми під час війни:
Руйнуючий вплив від вибухів снарядів в акваторії та на узбережжі моря.
Шумове забруднення та акустичні травми для морської біоти. Чорне море є середовищем існування червонокнижних китоподібних – дельфінів та морської свині азовки, які є дуже чутливими до поширення звукових хвиль у водному середовищі. Вони можуть зазнавати акустичних травм, а також прямого ураження через вибухи. До них додаються всі інші живі організми.
Хімічне забруднення через небезпечні для довкілля компоненти вибухових речовин які потрапляють у воду під час вибухів, а також перебування у воді снарядів, зброї та техніки.
Забруднення морських вод під час обстрілів та руйнувань прибережної інфраструктури, портів, суден.
Окупація водно-болотних угідь міжнародного значення, які є прихистком для тисяч птахів та інших тварин.
Мінне забруднення акваторії.
Обстріли та виникнення пожеж на прибережних природоохоронних територіях.
Пошкодження цінних природних комплексів Дунайського біосферного резервату, зокрема острова Зміїний та інших територій міжнародного, національного та регіонального значення.
Війна несе шкоду всім компонентам природи.
Джерело