Фотофейк: у Львові виявляють десятки мініатюрних вибухових пристроїв
На фото, що поширюється, зовсім не вибуховий пристрій, а скоріше за все використана та розібрана одноразова електронна сигарета. У поліції Львова на запит StopFake підтвердили, що у місті не зафіксовано жодного випадку виявлення «мініатюрних вибухових пристроїв».
В українському сегменті соціальних медіа активно поширювалося недостовірне повідомлення про масові випадки виявлення на вулицях міст мініатюрних вибухових пристроїв.
«Попередьте всіх! Відірве руку по лікоть, 10 штук у Львові знайшли», – йдеться у одному з таких повідомлень, що було поширене понад 70 тисяч разів.
Однак на фото, що поширюється, зовсім не вибуховий пристрій. Пошук за фото вказує на те, що на знімку, скоріше за все, зображена використана та розібрана одноразова електронна сигарета.
В поліції Львова на запит StopFake підтвердили, що у місті не зафіксовано жодного випадку виявлення «мініатюрних вибухових пристроїв».
Фото – відповідь на запит StopFake
Цікаво, що саме таку ж фотографію, яка нині поширюється в Україні, із аналогічним попередженням раніше розповсюджували в російських соціальних мережах та месенджерах. Наприклад, у серпні 2022 року така інформація була помічена у пабліках міста Ростова. Ростовська поліція також заперечила достовірність такої інформації.
Звичайно, недостовірність саме цього повідомлення не означає, що можна легковажити правилами поводження з вибуховими пристроями. ЮНІСЕФ спільно з Державною службою надзвичайних ситуацій, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Нацполіцією підготували серію освітніх відео про ризики тих вибухонебезпечних предметів, які можна зустріти на території України, де велись бойові дії.