Фейк: Генсек НАТО «відмовився припиняти вогонь в Україні»
Генеральний секретар НАТО регулярно заявляв і констатував, що НАТО не є стороною конфлікту в російсько-українській війні, тому і не може «припиняти вогонь в Україні».
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нагадав: «НАТО, союзники по НАТО не беруть участь у конфлікті, але ми підтримуємо Україну у відстоюванні права на самооборону, закріпленого ООН. Це те, що ми робимо». Оскільки Україна не є членом НАТО, то й військовослужбовці країн НАТО не беруть участь у бойових діях на території України. У НАТО президенту Росії назвали найпростіший спосіб закінчити війну – «поважати суверенітет сусіда – України».
Попри те, що наявні факти не підтверджують домисли кремлівських агітаційних ресурсів, фейк про небажання саме Північноатлантичного Альянсу «припиняти вогонь в Україні на умовах Москви» розійшовся головними пропагандистськими сайтами, серед яких РІА «Новости», Life.ru, НТВ, RT та інші.
Першоджерелом цієї «новини» став головний кремлівський пропагандистський сайт – РІА «Новости».
Для створення фейку пропагандисти використали фрагменти з виступу генсека НАТО Єнса Столтенберга на конференції ООН зі зміни клімату (СОР27).
РІА «Новости» стверджує, що генсек НАТО Єнс Столтенберг нібито визнав, що альянс не прагне домогтися припинення вогню в Україні на російських умовах. Під час виступу на саміті ООН зі зміни клімату генеральний секретар НАТО зазначив, що потрібно покласти край війні. І назвав найкращий та найпростіший спосіб зробити це для Путіна – «поважати суверенітет сусіда — України».
Ці слова повністю спростовують фейк російської пропаганди про те, що генсек НАТО «відмовився припиняти вогонь в Україні на умовах Москви». Оскільки в НАТО дали зрозуміти, що припинити війну в Україні можна, якщо поважати її суверенітет і залишити окуповані території.
Насправді під час конференції у Столтенберга запитували про те, «Чи можливо зараз вести переговори і чинити тиск на обидві сторони, щоб зупинити війну? Чим це не просте рішення, коли ви просто кажете, гаразд, тепер ми зупинимося і укладемо перемир’я?».
Суть запитання до Столтенберга полягала в тому, чому дві сторони війни зараз не можуть вести переговори. Про жодні умови Росії, про які говорять пропагандисти, навіть не згадувалося.
Столтенберг відповів, що якщо українці поступляться вимогам Росії і визнають, що Росія може просто вторгнутися в Україну, а потім забратися з неї, то є ризик, що це не тільки підштовхне їх до нападу, але й забезпечить все більші і більші успіхи після кожного вторгнення».
Раніше президент України Володимир Зеленський назвав умови для початку переговорів, серед них — і відновлення територіальної цілісності, але не лише. «Ще раз: відновлення територіальної цілісності, повага до Статуту ООН, відшкодування всіх збитків, завданих війною, покарання кожного воєнного злочинця та гарантії, що це не повториться», – заявив Зеленський.