💡Після обстрілів енергосистеми країни 15 листопада упродовж трьох днів енергетикам вдалося налагодити її роботу. Вже 19-20 листопада були запроваджені погодинні відключення. Наразі ситуація з енергопостачанням в Україні складна, але контрольована.
Про це інформує АТ Чернівціобленерго.
🔦 Запроваджені аварійні та погодинні графіки відключення електроенергії дають можливість стабілізувати енергосистему та проводити ремонтно-відновлювальні роботи.
⚡️Варто зазначити, що після обстрілів 15 листопада по енергетичній інфраструктурі в країні склалася дуже важка ситуація – загальний обсяг зруйнованих об’єктів збільшився до 50%. У всіх регіонах були запроваджені екстрені відключення, при яких графіки та попередження неможливі, а електроенергія може бути відсутня тривалий час. Так, мешканці Нетішина (міста-супутника Хмельницької АЕС), Чорноморська (Одещина), а також на Львівщині, Київщині, Чернігівщині та в інших регіонах, люди взагалі по три дні були без електропостачання. Це пов’язано з тим, що вціліла частина мереж через дефіцит потужності не спроможна забезпечити увесь обсяг електроживлення, яке потребує населення країни.
Ніде у світі нема можливості отримати одномоментно і у великій кількості складне електроустаткування, зокрема багатотонні силові трансформатори, які були зруйновані на обстріляних енергооб’єктах. Українці мають розуміти, що ремонт електрообладнання потребує багато часу і ресурсів.
⌛️Тому уся країна, в тому числі й Чернівецька область, надалі буде жити в режимі погодинних відключень. Зі збільшенням навантаження на мережі (тобто, зі збільшенням споживання) кількість відключених абонентів і час відключень також буде збільшуватися. Якщо виникне загроза перевантаження мереж, щоб не допустити технологічних аварійних пошкоджень, можуть додатися й аварійні відключення без попереджень.
Тому економити світло треба всім. У Міненерго закликають кожну родину скоротити на чверть споживання електроенергії.
Вистоїмо, переможемо. Все буде Україна!🇺🇦🇺🇦
Джерело