Зменшення викидів, допомога країнам впоратися зі зміною клімату і підтримка країн, що розвиваються – ключові напрямки кліматичного саміту СОР27
Понад два тижні у Шарм-ель-Шейху тривала 27 Кліматична конференція, яка мала б завершитися 18 листопада. Однак у суботу, 19 листопада, учасники саміту ще продовжували дискусії по більшості пунктів підсумкового рішення.
Відбувалися численні неформальні консультації та обговорення в групах, між переговорними групами та за участю президента СОР27 дискутувалися найбільш болючі питання цьогорічної конференції. Головними «каменями спотикання», які обговорювали до пізньої ночі суботи, стали:
Фінальна сесія погодження документів та закриття конференції розпочались із значною затримкою – о 4-й ранку 20 листопада – коли значна кількість учасників від різних країн вже залишили конференцію.
Результатом СОР27 стали такі рішення:
27 Кліматичний саміт у Шарм-ель-Шейху зібрав близько 45 тисяч учасників з усіх країн світу, що включали окрім формальної переговорної групи учасників, також представників урядів, міст, неурядових організацій, науковців, молоді та бізнесу. Вони представляли свої досягнення, обмінювались досвідом та амбітними планами, а також створювали партнерства для реалізації спільних кліматичних цілей.
Україна цього року також вперше мала свій національний павільйон, де за весь період СОР27 було проведено 30 заходів. За 2 тижні роботи конференції павільйон відвідали понад 4500 учасників. Серед них Спеціальний представник Президента США з питань клімату Джон Керрі, американська дипломатка та політологиня, адміністраторка Агентства США з Міжнародного розвитку USAID Саманта Павер, спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, президент СОР26Алок Шарма та інші високопосадовці та представники делегацій країн з усіх континентів світу, журналісти, науковці та представники міжнародних та неурядових організацій.
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України