ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ КАЛУСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ – НАЧАЛЬНИКА РАЙОННОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЖАННИ ТАБАНЕЦЬ З НАГОДИ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ
Шановні жителі Калуського району!
У цьому та наступному роках Україна і весь цивілізований світ вшановують 90-і роковини Голодомору 1932 – 1933 років — геноциду Українського народу.
У минулому столітті Україна пережила три масових голодомори, які мали катастрофічні наслідки для українців. Найтрагічнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932-1933 років. Це був злочин спрямований на винищення українців і його жертвами стали мільйони людей.
26 листопада, у День пам’яті жертв голодоморів, Україна разом із українцями всього світу вшанує пам'ять жертв голодоморів. Цього дня українці схилять голови в жалобі за мільйонами людей, життя яких у мирний час обірвала голодна смерть на найбагатшій на хліб землі, житниці Європи.
Вшанування пам’яті жертв голодоморів відбуватиметься в умовах війни, яка супроводжується диявольським цинізмом та геноцидом проти українців нащадками тих, хто якраз і організував ті голодомори проти нашого народу.
Дев’ять місяців повномасштабної війни засвідчили, що Росія має на меті знищити українську націю, знищити українську ідентичність, культуру, мову. Для цього окупанти вбивають і депортують українців, руйнують села і міста, обстрілюють ракетами житлові райони, школи, лікарні, об’єкти енергосистеми, спалюють українські книжки.
І тоді, і нині Росія намагається зробити нас покірними та безвольними, знищити волелюбний дух українців, поставити знесилений народ на коліна у покірному служінню антилюдській системі, і кидає проти нас весь свій терористичний арсенал.
В умовах війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку». Прошу жителіврайону26 листопада о 16 годині у вікнах своїх осель засвітити свічки пам’яті за жертвами українського народу.
В ці дні, коли російський режим, який є спадкоємцем радянського тоталітаризму, намагається занурити нашу країну в цілковиту темряву, цей жест пам’яті має особливий зміст. Єднаючись у такий спосіб у вшануванні жертв голодоморів, ми нагадуємо собі й усьому світу, що темрява не може перемогти.
Схилімо голови в глибокій жалобі за тими людьми, які загинули голодною смертю. У спільній молитві згадаймо усіх жертв голодоморів. Світла пам’ять безвинно загиблим!
Пам’ятаємозлочин сталінського геноциду та його жертв.
Єднаємося, тому що єдність є запорукою нашої перемоги.
Ми вистоїмо йпереможемо.
Жанна Табанець, голова Калуської районної державної адміністрації-начальник районної військової адміністрації