Фейк: Українські біженки в ЄС — «нове обличчя європейського расизму»

Стаття, в якій українських біженок звинувачують у ненаданні сексуальних послуг афроамериканцям та азіатам, є фейком. Вона є відредагованим варіантом публікації видання Vision Times, яка вийшла наприкінці березня 2022 року. В ній йшлося про те, що війна в Україні ставить українок під загрозу торгівлі людьми.

Кремлівськими інфоресурсами поширюється публікація, в якій стверджується, що нібито українські жінки, які виїхали за кордон, відмовляються надавати сексуальні послуги афроамериканцям та азійцям, демонструючи таким чином расизм. Про це пишуть SMNews, Mria.news, ZOV Приднестровье, телеграм-канали Украина.ру, «Gury_mood» та інші. 

Джерело: SMNews, Dzen.ru

Насправді скріншот статті, на яку посилаються російські ЗМІ, є відредагованою версією публікації видання Vision Times, яка вийшла ще 24 березня. У статті «Ukraine War Puts Refugee Women at Risk of Human Trafficking, Sex Predators» («Війна в Україні ставить жінок-біженок під загрозу торгівлі людьми та секс-маньяків») із посиланням на європейських активістів розповідалось про високі ризики сексуальної експлуатації українських жінок, які вимушено переїхали до ЄС після повномасштабного російського вторгнення. 

Проте у російських виданнях поширюється скріншот, на якому назва статті, її автор, та дата публікації зазнали змін. Стверджується, що стаття має заголовок «Ukraine refugees involved in sex work refuse to sleep with Black and colored people: The new face of European racism» («Українські біженці, залучені до секс-роботи, відмовляються спати з чорношкірими та кольоровими: нове обличчя європейського расизму») і нібито описує випадки проявів «сексуального расизму» серед українських біженок. 

Джерело: Vision Times, телеграм-канал Украина.ру

Подібні маніпуляції вже не вперше з’являються у російських інформаційних джерелах. Так, нещодавно проросійські акаунти у соцмережах постили фото українських дівчат-військових, які нібито мають профілі з «нацистськими закликами» у додатку для пошуку знайомств Тіндер. StopFake також спростовував дезінформацію про те, що український біженець намалював свастику у торговельному центрі Великобританії, а очільник ЗСУ Валерій Залужний носить «нацистський» браслет.

Джерело