📱 Український зв'язок у 2022. Як вдалося зберегти?
З початку повномасштабного вторгнення у росії був план повністю залишити Україну без звʼязку. Попри зруйновану інфраструктуру, масовані атаки і знеструмлення, ми з вами вже 10-й місяць можемо телефонувати близьким.
Зв'язок не тільки вистояв, а й частково повернувся на звільнені від окупантів території. З квітня мобільні оператори відбудували близько 1400 зруйнованих базових станцій у 400 населених пунктах.
Пригадуємо головні досягнення, які вплинули на це 👇
☑️ Запустили національний роумінг. Люди на зв'язку від будь-якого з трьох операторів, що працює. Без зміни sim-карт і тарифів.
☑️ Допомогли забезпечити зв'язок з ЄС без переплат за роумінг. 4 млн українців, що проживають у країнах ЄС, можуть спілкуватися з рідними за українськими тарифами.
☑️ Спростили виділення земельних ділянок для розміщення базових станцій, як під час воєнного стану, так в процесі відбудови України. Для цього підписано Закон № 2078-IX.
☑️ Пришвидшили процес із відбудови телеком-інфраструктури. За ініціативи Мінцифри підписано Закон № 2078-IX, що спростив виділення землі для базових станцій. Також Закон № 7487, що скасовує зайві погодження для відновлення зв'язку після деокупації.
Більше підсумків на Сніданку з 1+1. Дивіться ефір зі Станіславом Прибитько, директором Департаменту з розвитку мобільного зв'язку Мінцифри.
Дякуємо за роботу незламним Київстар, Vodafone, Lifecell. А також Держспецзв'язку, НКЕК, Європейській комісії та BEREC.
Працюємо далі! Щоб попри все, ви завжди могли зв'язатися з рідними 🙏🏻