Артилерист штурмової бригади НГУ “Червона калина”: як змінилися військові за час гарячих боїв (ВІДЕО)

Майор Вадим Москаленко, командир бригадної артилерійської групи штурмової бригади Нацгвардії «Червона Калина» в інтерв’ю інформаційному телеканалу «Ми – Україна» розповів про місію артилериста, особливості роботи гвардійської артилерії, бойовий шлях підрозділу і як змінилися гвардійці за час від початку повномасштабної війни з рф.

Вадим – досвідчений офіцер, який з 24 лютого минулого року брав участь у жорстких боях з агресором, зокрема у боях з оборони Київщини офіцер очолював і водночас вчив на практиці в умовах війни артилерійський підрозділ мобілізованих. Тільки на Київщині калинівським гвардійцям вдалося знищити близько ста одиниць ворожої техніки.

«На київському напрямку, в основному, ми працювали по ворогу з САУ «Гвоздика». Якщо взяти автотрасу від Бучі до Макарова, то вся техніка агресора, котру вдалося там знищити – є здобутком саме нашого підрозділу. Потім ми поступово звідти гнали противника до білорусі. Артилерія справді часто вирішує хід бою та навіть долю війни. Адже недаремно є приказка, що піт артилерії береже кров піхоти», – розповідає Вадим Москаленко.  

Також в інтерв’ю герой розповів, у чому переваги і труднощі української артилерії, які втрати ворога, на яких артилерійських установках хотіли б попрацювати нацгвардійці. Вадим Москаленко поділився, як сильно допомагали люди на Київщині нашим військовим, і як це впливало на мотивацію.

У відео обговорили також, чим західна техніка відрізняється від радянської та як можлива дальність стрільби може змінити правила війни.

Про все це, а також, за що українським військовим присвоюють нагороди, як бути готовим до воєнних дій, про що мріють оборонці й що думають про росіян – дивіться у відео.

14 бригада оперативного призначення імені Івана Богуна Національної гвардії України «ЧЕРВОНА КАЛИНА»

У 2014 бійці запобігли створенню псевдореспубліки «ХНР». Тоді спецпризначенці підрозділу провели блискучу спецоперацію: звільнили Харківську ОДА і знешкодили сепаратистів без єдиного пострілу.  

Згодом полк брав участь у звільненні Слов’янська від бойовиків терористичного угруповання Гіркіна. А після повномасштабного вторгнення був залучений до оборони столиці. Його бійці спільно з ЗСУ звільнили більше 20 населених пунктів Київщини, розбили колони ворожої техніки та зрівняли із землею позиції окупантів. 

Після звільнення Київщини гвардійці 8-го полку НГУ продовжили обороняти Україну вже на східних рубежах, де воюють у найгарячіших районах і сьогодні. 

Щоб заповнити анкету кандидата до штурмової бригади:

переходьте на сайт http://storm.mvs.gov.ua/  звертайтеся до ЦНАПів Вашого міста.

Телефон для консультацій: 0800 100 020

За інформацією Національної Гвардії України

Джерело