Фейк: «Вагнерівці» знищили перший танк «Леопард» і його польсько-німецький екіпаж
Фотографія, яка нібито доводить знищення танка «Леопард» на сході України, активно поширювалася ще з 2018 року, коли цей танк, який належав турецькій армії, було знищено у Сирії.
Кремлівські ЗМІ та користувачі соціальних мереж наприкінці лютого почали поширювати інформацію про те, що бійцям приватної військової компанії «Вагнер» вдалося знищити німецький танк «Леопард» на сході України. Доказом є світлина, яка супроводжує публікацію.
«Сьогодні, 26.02.2023, у районі села Ягідне бійці ПВК «Вагнер» знищили перший танк «ЛЕОПАРД», бійці дуже здивувалися, побачивши німецьку техніку, що викотилася на наші позиції. Бійці ПВК «Вагнер» завдали удару із ПТУР по німецькому танку, від удару в нього відірвало вежу, екіпаж, що складається з польсько-німецьких найманців, знищено», – йдеться в таких повідомленнях.
Після поширення такої інформації StopFake вирішив перевірити справжність опублікованої фотографії. З’ясувалося, що її було зроблено задовго до початку повномасштабної російської агресії проти України. Зворотний пошук фотографії в TinEye показав, що ця фотографія почала активно поширюватися ще у 2018 році. Тоді, як повідомляється в різних ЗМІ (1, 2), цей танк, що належав турецькій армії, було знищено у Сирії.
Окрім цього, коли новина про «перший знищений танк «Леопард»» уже масово поширилася в кремлівських ЗМІ та соціальних мережах, власник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин сам спростував цю інформацію. Аудіо з цього приводу було опубліковано у телеграм-каналі «Прес-служба Пригожина».
Ми «Леопардів» не знищували. Поки що з «Леопардами» сутичок не було…», – відповів Пригожин.
Раніше StopFake спростовував інформацію про те, що українських танкістів, які навчаються у Німеччині, нібито попросили «не малювати свастику і не зигувати».