«Народжені війною». До річниці визволення Чернігівщини

#пісніВійни #БитваЗаУкраїну2022

«Ця пісня про нас. Це мої емоції і враження, пережиті за рік широкомасштабного вторгнення ворога в мою країну, які вилились в текст і музику» – розповідає автор та виконавець пісні «Народжені війною» Вячеслав Дегтяр.

Пісня була написана в Чернігові. З 24 лютого, коли Україна прокинулася від виття сирен та літаків над головами, Вячеслав з сім’єю не залишав місто. Кожен рядок тексту – те, що талановитий музикант бачив своїми очима, що закарбувалося в його пам’яті назавжди.

Сирени, що розірвали тишу вночі і поділили наше життя на «до» і «після». Біженці, які намагалися виїхати на безпечні території, рятуючи себе і свої родини. Снаряди, що падали на будинки, знищуючи наше минуле життя. Тисячі добровольців, які стали на захист свого дому, іноді навіть не знаючи, що таке зброя.

В середині березня ворожий снаряд зруйнував дім, в якому перебували Вячеслав та його рідні. Дивом вцілілим наляканим людям довелося переїхати в іншу частину міста. Там музикант познаймовся з волонтерами і почав допомагати людям, які залишились в Чернігові: сім’ям з маленькими дітьми, людям похилого віку, а також військовим, які, напружуючи всі сили, захищали місто.

На той час в Чернігові вже не було ні світла, ні води, ні тепла; тривали постійні обстріли. Через брак пального продукти людям часом доводилось доставляли пішки. Але місто вистояло, і не останню роль в цьому зіграли такі звичайні люди, як Вячеслав та інші жителі Чернігова.

Після звільнення Сіверщини, коли місто почало повертатися до життя, Вячеслав вирішив приєднатися до лав ЗСУ.

Зважаючи на відсутність бойової підготовки та музичну освіту, він був мобілізований до військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України, що дислокується в його рідному місті. Працюючи з оркестром, та побувавши у різних куточках нашої країни з концертами для військових, він усвідомив, яку роль відіграє музика в цей важкий час.

Головні герої в кліпі – звичайні хлопці і дівчата, котрі, можливо, ніколи не зустрілися би в мирному житті, але війна змінила і об’єднала їх. Всі вони мають свої історії, у кожного була своя мотивація стати до зброї. Таких людей тисячі по всій Україні, тому створені ними образи – це загальний портрет українців: різних, але однаково мужніх, відповідальних за долю свого народу.

Пісня отримала назву «Народжені війною». І це не пафосна фраза, це свідчення того, як насправді змінилися наші люди. Хтось – знайшовши своє нове покликання, захищаючи країну, а хтось справді народився знову, виживши під обстрілами.

«В кліпі я використав кадри зруйнованого Чернігова, мого міста-героя, бо це було перед очима кожен день, і саме споглядання того, як руйнували місто, і як люди боролися за нього, надихнуло мене на написання пісні. Я взяв також кадри з Бахмута, який зараз став новим символом незламності, таким, яким був Чернігів у березні 22-го. Доповнив фрагментами відео з уже звільнених міст, щирої радості українців, які пережили окупацію і знову побачили свої захисників. Лише ті, хто це пережили, знають, які ємоції викликає колона техніки під синьо-жовтим прапором, із втомленими воїнами на броні, яка іде через звільнене місто. Мені хотілося нагадати, як рік тому ми всі об’єдналися, і зупинили ворога.

Але війна ще не скінчилася, тож треба продовжувати боротись за свою землю, за свої сім’ї, за свою свободу» – розповідає автор.

Почувши пісню, музиканти ВМЦ СВ ЗСУ гаряче підтримали побратима: адже вони теж здебільшого чернігівці! До запису долучилися талановиті музиканти оркестру Олександр Біба, Юрій Брязкало, Юрій Гірчак, Олексій Постоленко.

І, незадовго до річниці звільнення Чернігівщини від російських окупантів, новий відеокліп долучено до скарбнички Пісень Перемоги, створених кращими українськими музикантами, захисниками України.

Джерело