Парафіяльний сад Перемоги у Серединках
8 квітня, у парафії перенесення мощей св. Отця Миколая Мирлікійського Чудотворця у селі Серединки, Великоберезовицького деканату Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, у рамках Всеукраїнської ініціативи «Посади дерево миру», закладено парафіяльний сад Перемоги. Місцевий парох, о. Петро Глібчук, разом із братами-семінаристами ТВДС ім. Патріарха Йосипа Сліпого і референт Бюро УГКЦ з питань екології отець Василь Шафран, посадили і поблагословили понад сотню різного роду саджанців.
Захід розпочався короткою наукою екореферента про екологічні втрати України у війні проти рф та про доцільність Всеукраїнської ініціативи «Посади дерево миру», яка має стати символом екологічного відродження української землі. Зокрема він наголосив: «Дерева є основою екологічного балансу та розвитку для довкілля. Від кількості дерев залежить кількість опадів і яке розмаїття флори та фауни зможуть розвиватись на цій території. Дерева також є природніми фільтрами повітря, захистом від вітрів та джерелом відновлювальної енергії. Тому для швидкого відновлення екосистеми в Україні нам потрібно насаджувати якомога більше різного роду дерев та кущів, по всій території України».
Після вступної промови еколога-душпастиря відбувся молитовний чин благословення саду, який добрі господарі повинні проводити, а семінаристи, у майбутньому, пропагувати на місцях свого душпастирювання. Усі присутні об’єднались у молитві: «Господи Боже наш, Ти на початку творіння Твого небо і землю створив … Сам і нині, Владико, споглянь від святої оселі Твоєї на цей сад і на його дерева, які насаджуємо, і вельми благослови та надійно охорони його неушкодженим від усякого зла, і дай йому успішно зрости і приносити своєчасні плоди, благословення Твого сповнені, та й усякого шкодоносного звіра, гада, черва, муху, тлю, сарану, жарке повітря, посуху і тривалі вітри віджени від нього…» (Чин насадження дерев).
Тепер парафіяльний сад Перемоги у Серединках налічує понад 40 яблунь, 8 груш, та по дві сливи, абрикоси, нектарини і персики. Внеском від Бюро з питань екології УГКЦ було 16 саджанців фундука, 6 волоських горіхів та понад 40 саджанців дуба та сосни, які висадили на межах ділянки, для утворення природнього захисту від вітру.