☝️Основна моя вимога щодо створення обласних програм завжди однакова: вони мають бути дієвими
- Автор допису: Чернігівська обласна військова адміністрація
На цьому наголошував і на засіданні з обговорення проєкту Програми сприяння функціонуванню української мови як державної в області, якої досі не було.
✒️Програму писали кілька місяців, обговорюючи кожен пункт у широкому колі. Днями ж підписав розпорядження про її затвердження.
📍Документ передбачає три складові роботи:
✔️Моніторинг та контроль за розвитком та функціонуванням української мови. З практичних заходів – це аналіз репертуару обласних театрів, а також вивчення стану мережі українознавчих, народознавчих музеїв та етнографічних кімнат у навчальних закладах Чернігівської області.
✔️Популяризація української мови як державної серед жителів регіону. Цей розділ передбачає 12 підпунктів серед яких таке: створення фонду аудіозаписів окремих творів письменників Чернігівщини; поповнення фондів обласних бібліотек; проведення різноманітних конкурсів, фестивалів, лекторіїв.
✔️Підвищення рівня культури професійного мовлення. Серед іншого: придбання музейних аудіогідів; проведення курсів з культури українського мовлення для різних категорій населення.
💰Заходи будуть реалізовуватися в три етапи до 2029 року за рахунок асигнувань обласного бюджету, які передбачені в кошторисах відповідальних виконавців Програми, коштів бюджетів місцевого самоврядування.
🇺🇦Вважаю, що відповідні Програми мають бути у кожній громаді. До слова, однією з перших в Україні відповідний документ затвердила саме Ніжинська міська рада.