На заході йшлося про осіб, що постраждали від торгівлі людьми під час війни

На заході йшлося про осіб, що постраждали від торгівлі людьми під час війни

Одним із найтяжчих злочинів у всьому світі є торгівля людьми. Вона є не лише сучасною формою рабства, що порушує права людини, а й тяжкою формою насильства, що спричиняє ризик для її здоров’я. Жодна країна світу не може убезпечити себе від торгівлі людьми, і Україна не є виключенням. Тим більше зараз, в умовах воєнного стану.

Сьогодні, 25 квітня, у Калуській райдержадміністрації відбувся «круглий стіл», присвячений темі протидії торгівлі людьми під час війни. Його учасниками були представники управління соціального захисту населення РДА і територіальних громад та БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».

«Торгівля людьми є одним із найважчих злочинів проти людини, тому злагодженаробота органів влади та усіх небайдужих людей повинна бути системною, щоб досягнути позитивного результату у боротьбі з цим ганебним явищем», – підкреслила заступник голови Калуської РДА Ярослава Гасяк.

Як зауважила під час «круглого столу»Ярослава Гасяк, у Калуському районі налагоджена системна робота. Завдяки координації управління соціального захисту проводяться превентивні заходи із попередження торгівлі людьми всіма службами: управлінням соцзахисту, центром зайнятості, службою дітей, відповідальними структурними підрозділами територіальних громад та ін.

Про торгівлю людьми в умовах воєнного стану розповілипрацівники БФ «Карітас Івано-Франківськ»: координатор проєкту Оксана Пашківська і кейс-менеджер Вікторія Венько.

Оксана Пашківська розповіла про сутність трудової міграції, її наслідки, форми та етапи торгівлі людьми. Зауважила, що торгівля людьми – це сучасне рабство, здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а також вербування, переміщення, переховування людини з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи загрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Цікавою розповіддю, яка супроводжувалась презентаціями та відео, Оксана Пашківська зазначила, що від торгівлі людьми може постраждати будь-хто, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та війни. Важка ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування.

На засіданні акцентували увагу і на проблемі виявлення осіб, які постраждали від торгівлі. Адже більшість цих людей воліє краще не згадувати про неприємні історії в їхньому житті. Тому дуже важливо ідентифікувати цих осіб, допомогти їм звернутися до відповідних соціальних служб, де їм нададуть всю необхідну допомогу.

На заході йшлося про осіб, що постраждали від торгівлі людьми під час війни

На заході йшлося про осіб, що постраждали від торгівлі людьми під час війни

На заході йшлося про осіб, що постраждали від торгівлі людьми під час війни

Джерело