Екологічна освіта як один із інструментів служіння Церкви
Папа Франциск у Енцикліці «Laudato Si» розмірковуючи над значенням екологічного виховання і духовності задля збереження нашого спільного дому – Землі говорить наступне: «Чимало речей слід змінити, але в першу чергу повинні змінитися ми самі, люди. Нам бракує усвідомлення спільного походження, взаємної приналежності та спільного майбутнього. Це базове усвідомлення дало би можливості для розвитку нових переконань, способів поведінки та стилів життя. Перед нами – значний культурний духовний та освітній виклик, який передбачає тривалий процес відновлення». (Laudato Si, 202)
Цими словами Святіший Отець чітко окреслює пріоритетні цілі та напрями, які сприяють зміні споживацького стилю життя на дружній до довкілля і невід’ємною складовою досягнення цих цілей є екологічна освіта, яка покликана формувати у людей такі моделі поведінки, норми і принципи дій в природному середовищі, які не завдають шкоди довкіллю і є виявом любові, пошани і вдячності Творцеві.
Одним із ключових напрямків діяльності Бюро УГКЦ з питань екології є освітня діяльність, яка базується на засадах християнської віри та етики. Ось уже 15 років поспіль Бюро УГКЦ з питань екології виступає у ролі організатора та бере активну участь у науково-освітньому процесі екологічного спрямування в Україні та на міжнародному рівні:
сприяє розвитку екологічної освіти в Церковних навчальних закладах;
перекладає, розробляє та видає науково-практичну літературу з питань відповідального ставлення до природного довкілля;
розробляє підручні матеріали для екологічної катехизації та дияконії;
проводить відкриті лекції на тему екологічної етики та вчення Церкви у вишах України та закордоном;
організовує і бере участь у тематичних науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах, презентаціях, форумах тощо;
проводить тематичні зустрічі зі студентською та шкільною молоддю;
організовує флешмоби для привернення уваги до актуальних екологічних проблем;
проводить майстер-класи на тему енергоефективності та бережливого ставлення до довкілля;
виступає у ролі експерта в консультативному процесі Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ) з питань збереження створіння.