Якщо Захід хоче уникнути нескінченної війни, то він має працювати на тривалу безпеку України
- Автор допису: Керівник Офісу Президента України
Про це ми разом з Андерсом Фог Расмуссеном написали для німецького видання Spiegel
Українська армія довела, що може перемогти росію на полі бою, якщо матиме всю необхідну зброю.
Правда також в тому, що якби федеральний уряд і канцлер Олаф Шольц особисто зробили менше, Україна сьогодні була б у набагато гіршому становищі. Від танків Leopard 2 до ракет Patriot і IRIS-T – поставки німецької зброї справді змінили ситуацію.
Німецький народ також виявив тепло і гостинність і прийняв понад мільйон українських біженців. І український народ пам’ятатиме це завжди.
Тепер ми повинні вийти за межі короткострокових заходів. Ми маємо забезпечити перемогу України у цій війні та створити умови для тривалого миру.
✔️ Ми не можемо повернутися до того, що було до 24 лютого 2022 року. Володимир Путін віддав наказ про вторгнення в Україну не тому, що Україна повинна вступити в НАТО, а тому, що вона застрягла в приймальні. Відсутність захисту за статтею 5 НАТО чи інших значущих гарантій безпеки призвела до найкривавішої війни в Європі з часів Другої світової війни.
✔️ В сірій зоні між НАТО і росією немає безпеки. Це визнали Фінляндія та Швеція.
✔️ Нам потрібна ясність, а не повторення політики відкритих дверей, яка лише відкрила ворота для російської агресії.
✔️ Якщо Захід хоче уникнути нескінченної війни, то він повинен працювати на тривалу безпеку України. Настав час підкріпити обіцянку підтримки «Скільки необхідно» конкретними зобов’язаннями. Членство в ЄС має йти поруч з членством в НАТО. Перед обличчям реваншистської росії стабільність у Європі настане лише тоді, коли Україна опиниться під захистом статті 5 НАТО.
✔️ На майбутньому саміті у Вільнюсі лідери НАТО повинні надіслати росії чіткий сигнал про те, що гра закінчена. Що Україна є частиною Заходу. Настав час визначити конкретні плани та перспективи вступу України до НАТО. Фінляндія та Швеція показали, що для вступу не потрібен план дій.
✔️ Україна потребує підтримки, щоб виграти цю війну та відбити подальшу агресію. Ця ідея відображена в Київському Безпековому Договорі, який ми разом розробили минулого року. Він визначає набір гарантій безпеки для України від її союзників. Вони призначені для того, щоб Україна могла захистити себе до вступу в НАТО. Він передбачає безстрокове зобов’язання групи держав-гарантів щодо надання зброї, спільних військових навчань під прапорами ЄС і НАТО, обміну розвідданими та продовження інвестицій у військово-промисловий комплекс України.
✔️ путін повинен зрозуміти, що прихильність демократичного світу до України не похитнеться, що його війна безглузда. Тому глави держав і урядів країн НАТО мають підтримати пакт безпеки та показати чіткий шлях до членства в альянсі. Якщо вони зроблять це зараз, це допоможе президенту Володимиру Зеленському розпочати процес побудови справедливого та тривалого миру. З іншого боку, затягування та відтермінування процесу спонукатиме Кремль продовжувати свою нелегітимну війну.
✔️ Членство в НАТО = відсутність війни. Вільнюс не повинен повторити помилок Бухареста. Внесок України у колективну безпеку може бути одним з найбільших з усіх країн-членів за рахунок досвідченої та мотивованої армії, а також вмілого використання зброї НАТО.
Die Ukraine muss im Westen verankert werden – Spiegel
Wenn der Westen einen endlosen Krieg vermeiden will, dann muss er sich für die dauerhafte Sicherheit der Ukraine einsetzen. Dafür braucht es eine klare Nato-Perspektive.