🕯 Сьогодні в Україні на державному рівні з 2014 року відзначається День боротьби за права кримськотатарського…

🕯 Сьогодні  в Україні на державному рівні з 2014 року відзначається День боротьби за права кримськотатарського...

🕯 Сьогодні в Україні на державному рівні з 2014 року відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та з 2015-го — День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Народу, який і нині зазнає утисків з боку російської влади в окупованому з 2014 року Криму.

🙏 Чернігівська громада — представники органів влади, національно-культурних товариств, громадські активісти, військові, переселенці з Криму — хвилиною мовчання вшанувала пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу, зібравшись на центральній площі обласного центру. Серед учасників — заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк.

👉 Академічний народний хор виконав Державний Гімн України та Гімн кримськотатарського народу. Вірш одного з лідерів кримськотатарського національного руху Сейтумера Еміна «Сен олмасанъ…» («Якщо би не було тебе..») прочитав актор і режисер Олександр Лаптій.

⚫️ «Всіх татар виселити з території Криму та поселити їх на постійне місце проживання як спецпоселенців в районах Узбецької РСР. Виселення покласти на НКВС СРСР і завершити до 1 червня 1944 р.». Таке рішення затвердив Державний Комітет Оборони СРСР своєю постановою «Про кримських татар» з грифом «цілком таємно» 11 травня 1944 року. А вже за тиждень, 18 травня, розпочалася насильницька депортація кримських татар з історичної батьківщини – етнічна чистка за звинуваченням цілого народу у співробітництві з нацистською Німеччиною. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання: лише впродовж року від голоду, хвороб та виснаження загинули понад 30 тисяч осіб

Джерело