У США розробили унікальну технологію виробництва “зеленої” сталі без водню

У США розробили унікальну технологію виробництва “зеленої” сталі без водню

Це допоможе країнам, що розвиваються, виробляти власну “зелену” сталь

Компанія Boston Metal отримала $20 мільйонів від Міжнародної фінансової корпорації Світового банку (IFC) на розробку остаточної технології виробництва “зеленої” сталі за допомогою електролізу.

Технологія може використовувати низькосортну залізну руду та передбачає модульність виробництва, повідомляє CNBC.

В матеріалі підкреслили, що металургія відповідальна за 7-9% глобальних викидів вуглецю. Boston Metal з 2017 року розробляє технологію вуглецево-нейтральної металургії.

Зазначається, що такі інвестиції IFC є першим випадком, коли фінансування отримав стартап без доходів. 

“Це говорить про цінність, яку Світовий банк бачить у допомозі країнам з низьким рівнем доходу виробляти сталь без викидів вуглецю”, – сказав директор IFC Вільям Зоннеборн.

Він пояснив, що з часом активне виробництво сталі буде відбуватися в країнах що розвиваються, а технологія Boston Metal дозволить їм запустити місцеве екологічне виробництво.

В матеріалі розповіли, що традиційне виробництво сталі відбувається у доменній печі за допомогою вугілля. А нова технологія пропонує електроліз розплавлених оксидів. Так електроенергія проходить через суміш оксиду заліза з низкою інших оксидів. Якщо у процесі використовується “зелена” енергія, то і вироблена сталь буде вуглецево-нейтральною.

“Процес нагадує батарею з позитивно зарядженим анодом і негативно зарядженим катодом, які спрямовують потік електрики”, – пояснили в CNBC.

Зазначається, що технологія передбачає використання аноду з унікального сплаву хрому та заліза, який не піддається корозії та може витримувати температуру до 1600°C. Побічним продуктом процесу є кисень.

В матеріалі додали, що електролізери можна буде збільшити до певного розміру і за потреби розмістити низку камер поруч одна з одною, щоб виробляти екологічно чисту сталь. Окрім того, таким способом можна буде виробляти олово, ніобій та тантал з металів, які вважаються відходами процесу видобутку.

Зазначається, що Boston Metal планує залучити близько $300 мільйонів на комерціалізацію проєкта та завершення розробки технології.  У 2026 році компанія планує вийти на промислові масштаби виробництва.

Джерело: ЕкоПолітика

Джерело