Любомльські школярі вчилися перевіряти інформацію та знешкоджувати фейки
У Любомлі діти навчалися розпізнавати та спростовувати фейкову інформацію.
Гурток з медіаграмотності Район.Діти для любомльських школярів 24 червня провів журналіст національної мережі гіперлокальних медіа Район.in.uaОлександр Хоміч.
Темою другого заняття були фейки та боти, які розносять брехню у соцмережах.
На другому занятті розмовляли про брехню у соцмережах, розбиралися у причинах її поширення, хто і навіщо створює фейки, поширює дезінформацію.
Упродовж півторагодинного спілкування діти освоїли базові навички розпізнавання фейкової інформації та фотоповідомлень. Як виявилося, дехто з дітей самі поширювали дописи у соцмережах із неправдивими фотографіями домашніх улюбленців після підриву росіянами Каховської ГЕС. Тепер же діти навчилися перевіряти правдивість фотоповідомлень.
Під час заняття учні вчилися піддавати сумніву інформацію, яка дуже швидко поширюється в соцмережах та на просторах Інтернету.
Під час вікторини «Вірюне вірю» школярі аналізували почуту інформацію, підтверджували аргументами правдиву та спростовували неправдиву. Зі завданням хлопці й дівчата впоралися на «відмінно».
Також дітей зацікавили розповіді про ботоферми, як виявити ботів та тролів, проаналізували, у чому їхня відмінність. Діти наводили приклади із власного життя, розповідали про шахраїв у соцмережах, поділилися досвідом.
Як зазначив журналіст на занятті, основні три правила – це перевіряти інформацію по трьох аспектах: хто це сказав, де це відбулося та коли. Адже тепер, в часи інтернету, перевірити будь-яку інформацію з мінімум двох-трьох джерел не є проблемою.
Упродовж заняття школярі дізналися про проєкт «Брехунець», який розвінчує фейки та побачили, яка неправдива інформація ширилася соцмережами Любомльщини упродовж року.
Наприкінці заняття, школярі поділилися на команди та грали у гру «Створи та спростуй фейк».
Також, користуючись слушною нагодою, учасники гуртка долучилися до написання короткого новинного матеріалу про юних волонтерів, які напередодні побували у волинських митників та волонтерили на Збройні сили України. Частина дітей-учасників гуртка з медіаграмотності вже більше як рік волонтерять, продаючи випічку. За цей час вже зібрали 378 тисяч гривень.
Мета проєкту – навчити волинських школярів базових знань з медіаграмотності, основних навичок журналістів, фотографів, відеографів, ведучих, практичні поради щодо фактчекінгу, дізнатися, як використовувати медійність у майбутній професії.