Вчилися відрізняти фейки від правди: у Колонівському ліцеї провели друге заняття медіапроєкту «Район.Діти»
У Колонівському ліцеї, що у Павлівській ОТГ, відбулося друге заняття з медіаграмотності.
Зустріч зі старшокласниками провела редакторка інтернет-видання Район.Життя Оксана Федорук.
Нагадаємо, на вступному занятті, яке пройшло у травні, учні знайомилися із базовими поняттями: «медіа», «медіаграмотність», «види медіа».
Читати також: До медіапроєкту «Район.Діти» долучилися школярі у Колонівській громаді
Зустріч зі старшокласниками провела редакторка інтернет-видання Район.Життя Оксана Федорук.
Цього разу темою зустрічі стали фейки – школярі вчилися відрізняти правдиві новини від фейкових, аналізувати та критично оцінювати інформацію, яка поширюється у засобах масової інформації, соцмережах і не тільки.
На реальних прикладах розібрали свіжі фейки – зокрема ті, які поширювали у соцмережах після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС. Учні навчились шукати першоджерела фотографій, зрозуміли, чому поширення неправдивих фото може бути на руку ворогові.
Читати також:Щоб не поширювати фейки: інструкція, як знайти першоджерело фото
Також зачепили тему світлин, які зараз створюють за допомогою штучного інтелекту, і як легко вони можуть ввести в оману.
«Ця інформація є цілком практичною, тому було мінімум теорії, а більше конкретних прикладів із життя. Також все це ми поєднали із цікавими завданнями та іграми для команд. Наприклад, назвати про себе дві правди і одну брехню, щоб інші відгадували, або назвати слова (які стосувалися теми медіаграмотності), не вживаючи спільнокореневих слів», – розповіла Оксана Федорук.
«Район.Діти» – це проєкт національної мережі гіперлокальних медіа Район.in.ua. Журналісти мають на меті навчити школярів у волинських громадах аналізувати та перевіряти інформацію, розрізняти фейки та дезінформацію, щоб вони знали базові поняття медіаграмотності та вміли протидіяти маніпуляціям.
Учасниками гуртків із медіаграмотності стали діти віком від 12 років, які проживають у Поромівській, Любомльській, Володимирській, Шацькій, Павлівський, Рожищенській, Ковельській, Ратнівській та інших громадах Волині.
Такі зустрічі зі школярами журналісти будуть проводити протягом року.