#КориснаІнформація Через війну, невизначеність, переїзди не всі вчасно встигають подати документи до школи…
- Автор допису: Національна служба здоров'я України
Через війну, невизначеність, переїзди не всі вчасно встигають подати документи до школи для своїх дітей або пройти з ними медогляд. Тож нагадаємо кілька важливих речей, які допоможуть прокласти оптимальний маршрут 👇
🟢Зазвичай у школі просять надати медичні довідки № 086-1/о – у якій міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі та №063 – з інформацією про зроблені профілактичні щеплення.
🟢Обидві довідки видає сімейний лікар або педіатр. Перед цим лікар направляє учня до лікарів-спеціалістів.
❓Яких саме лікарів треба відвідати для проходження медичного огляду❓
✅дитячий хірург;
✅дитячий ортопед-травматолог;
✅дитячий офтальмолог;
✅ стоматолог;
✅ інші спеціалісти за показаннями;
✅аналіз крові на гемоглобін;
✅інші аналізи за показаннями.
Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд раз на рік, але не обов’язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед 1 вересня. Із 7 до 17 років лікарів-спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за необхідністю. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар, який направляє на огляд.
🟢Медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними. Для консультації у вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення. З ним потрібно звернутись до будь-якого медичного закладу, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги та в якому працюють необхідні фахівці.
Направлення не потрібне для гінеколога дитячого та підліткового віку, підліткового психіатра, нарколога, дитячого стоматолога та лікаря, в якого під наглядом перебуває дитина з хронічними захворюваннями.
🟢 Схему періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів можна подивитись тут.