«Легенда № 17» не врятувала Керченський міст: дайджест пропаганди за 17 липня 2023 року
Що пропонує Кремль у кримському «гарячому турі»
Рік тому міністр оборони Росії Шойгу урочисто оголошував «початок нової фази СВО на всіх операційних напрямках». 17 липня 2023 року ним став кримський. Усе через те, що Керченський міст «втомився». Вже вдруге.
Росіяни у підсумку опинилися у 20-километрових заторах. Як на в’їзд, так і на виїзд зі «свого Криму». Їм було запропоновано їхати в об’їзд «альтернативним сухопутним маршрутом по нових територіях».
НАСПРАВДІ, справжнім літописним пам’ятником 509 дня «переможної війни з Україною» можна назвати цю кримську інструкцію з виживання, яка варта того, щоб навести її повністю.
Отже, у «гарячому кримському турі» росіянам запропоновано:
– відвідування пляжів з окопами вздовж моря зі спогляданням роботи ППО;
– милування регулярними бавовнами у «звільнених» Мелітополі та Бердянську, а також огляд руїн Маріуполя;
– подивитися, як живуть на «взятих» їхніми військами шматках Приазов’я і Донбасу прості українці. Послухати від них, як вони вдячні Путіну за свою «денацифікацію»;
– спостерігати, як за їхній рахунок йде розпильно-відкатне «відновлення» Донбасу шляхом побудови «потьомкінських сіл»;
– повільно проїхатися максимально близько вздовж лінії бойового зіткнення;
– провести час у заторах, читаючи, наприклад, нещодавнє інтерв’ю Головкома ЗСУ Залужного (який обіцяв повернути не тільки «нові території», а й Крим).
Особливо цинічно, що Москва, замість того, щоб вмовляти росіян наразі не їхати до небезпечного регіону (що б зробила будь-яка нормальна влада), робить усе, щоб вони туди все ж їхали. І вперто продовжує переконувати у суцільній безпеці «Кримнаша».
Z-спільнота глузує над безпекою Керченського мосту
Рівно рік тому заступник голови Ради безпеки РФ Медведєв обіцяв: «якщо щось подібне станеться (напад на Крим), миттєво настане дуже швидкий та важкий Судний день. Сховатись буде дуже складно».
З того часу мало вже статися, щонайменше, два «судних дні». Перший – у жовтні минулого року. Другий – зараз. Ще у серпні було зрозуміло, що безпека в «Кримнаш» шита жовтими нитками, але Путін вимагав максимального залюднення свого «потьомкінського селища». Заради цього Керченський міст ще з початку свого будівництва оцінювався як «неубиваемый», а «прольоти мосту мали витримати пряме влучання літака». «Комсомольська правда» намалювала навіть, відповідну «безпекову» інфографіку.
НАСПРАВДІ, цього разу, як бачимо, не допомогли навіть «легендарні» бойові дельфіни (на інфографіці під номером 17).
Лише протягом останніх місяців Росія провела два масштабні (військові та антитерористичні) навчання з безпеки Керченського мосту. У підсумку над такою безпекою глузує навіть Z-спільнота.
– Паблік Grey Zone коментує коментар спікерки МЗС РФ Марії Захарової: «Атаку на Кримський міст було сплановано американськими та британськими спецслужбами». «Такі заяви виглядають як БДСМ-тролінг. Позиція куколда якась».
– Терорист Гіркін пише, що служби безпеки витрачали тисячі годин на перевірку підлокітників у туристичних машинах, але не поставили бонні загородження на воді. «А нічого дивовижного! Коли завдання стоїть не «убезпечити міст», а «зобразити бурхливу діяльність із забезпечення безпеки мосту» – так завжди і буває».
– Пропагандистка Кашеварова: «А вже всі погрозили кулаком за Кримський міст, га? Усі написали, що відповідь буде нещадною? Що Україна погана – всі відзначилися? Хреначити, як я розумію, ми можемо тільки по своїх мостах, колонах і льотчиках».
«Чорні лебеді» все ближче до «грачів»
З останніми 17 липня Росії також не пощастило. У районі Єйська (Краснодарський край) зазнав аварії Су-25, який впав у Азовське море (яке Росія вже оголосила своїм «внутрішнім»).
Катастрофа відбулася на очах відпочиваючих, які обговорювали подію. На одному з відео видно, що поруч із льотчиком, який катапультувався на воду, пройшов катер і не продемонстрував жодного бажання допомогти. Також чутно, як одна з відпочивальниць питає: «Так і повинно бути?».
НАСПРАВДІ, так і повинно бути. Адже кількість авіаційних пригод, як з’ясувалося, у Росії значно зросла саме від початку повномасштабної війни з Україною.
2020 рік – три катастрофи, 2021-й – шість. 2022-й – одразу 10. Найбільше жертв було під час падіння Су-34 на житловий будинок у тому ж Єйську 18 жовтня 2022 року. Загинули 15 осіб, зокрема, троє дітей. 23 жовтня на приватний будинок в Іркутську впав винищувач Су-30. Загинули двоє пілотів, на землі жертв не було. Цього року розбилися два винищувачі МіГ-31 – у Ленінградській області та в Примор’ї
2023 рік (за 6 місяців) – 4 катастрофи. Так, цьогоріч розбилися два МіГ-31 – у Мурманській області та на Камчатці.
Куди з бойово-навчально-тренувальними цілями летів 17 липня штурмовик Су-25 «Грач», який призначений для знищення рухомих та нерухомих наземних об’єктів, пояснювати не треба.
За трохи більше ніж рік це вже п’ятий «грач», який розбився не долетівши до України. І завжди це пояснювалося «технічною несправністю». 17 липня льотчик загинув через те, що його рятувальний жилет не розкрився. А у Ростовській області неподалік від хутора Рогалик у Міллеровському районі в жовтні минулого року у пілота взагалі не спрацювала система катапультування.
Як бачимо, з початком повномасштабної війни з Україною «технічна несправність» все частіше доганяє «грачів». Технологічні «чорні лебеді» підпливають до них та решти путінської зграї все ближче.
Жирна крапка над угодами з Путіним
І наостанок про ще одного «чорного лебедя», якого Росія особисто притягнула до себе 17 липня. Кремль офіційно оголосив, що виходить із «зернової угоди». Таким чином від регулярних погроз це зробити, він вдався до більш рішучих кроків, і фактично – до чергового шантажу «світовим голодомором».
Прессекретар Кремля Пєсков заявив, що домовленості щодо «зернової ініціативи» фактично припинені, але Росія може до них повернутися, коли будуть виконані її умови.
НАСПРАВДІ, варто трохи нагадати, що після початку повномасштабної війни росіяни розпочали блокаду українських портів. Згодом Анкара разом з ООН підписала окремі угоди з Києвом та з Москвою про «зерновий коридор» Чорним морем.
Це дозволило (згідно з даними Об’єднаного координаційного центру в Стамбулі) трьом українським портам експортувати 32,9 млн тонн зерна та інших продуктів харчування по всьому світу, більш ніж половина з яких – до країн Глобального півдня.
Після того угода кілька разів продовжувалася, проте щоразу, коли терміни спливали, Росія погрожувала, що не продовжуватиме її роботу. Щоразу намагалася виторгувати якісь винятки із санкцій. Однак без результату.
Нагадаємо, президент Туреччини Ердоган заявив нещодавно, що Путін таки погодився на чергове продовження «зернової угоди» і зазначив, що рішення вдалося досягти завдяки зусиллям ООН.
Так, фактично Путін підставив і Ердогана, і ООН. Це рішення в моменті вже призвело до підвищення ціни на пшеницю та кукурудзу на світових товарних ринках.
Цього місяця Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) заявила, що 45 країн потребують зовнішньої продовольчої допомоги, а високі місцеві ціни на харчові продукти «стали причиною тривожного рівня голоду» у цих країнах.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що рішення Росії «завдасть удару нужденним людям всюди… Сотні мільйонів людей стикаються з голодом, а споживачі з глобальною кризою вартості життя. Вони платитимуть за це».
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн назвала цинічним рішення Кремля та пообіцяла, що ЄС продовжить вивіз української сільгосппродукції: «Ми працюємо над забезпеченням продовольчої безпеки для вразливих верств населення у всьому світі. «Маршрути солідарності ЄС» продовжать вивозити сільгосппродукцію з України на світові ринки».
(Нагадаємо, «Маршрути солідарності» – оголошена у травні 2022 року ініціатива Єврокомісії з допомоги Україні у вивезенні її сільгосппродукції. Вона передбачає додаткові засоби перевезення та складування, пріоритетне використання дорожньої інфраструктури, а також гнучкіші прикордонні та митні послуги).
Держсекретар США Ентоні Блінкен також заявив, що «Захід та Київ розглянуть варіанти експорту продовольства з України на світові ринки».
Президент України Володимир Зеленський відзначив: «Навіть без Росії треба робити все, щоб ми могли використовувати цей чорноморський коридор. Ми не боїмося. До нас звернулися компанії, які є власниками кораблів. Вони сказали, що готові, якщо Україна відпустить, а Туреччина пропускатиме – всі готові продовжувати постачання зерна».
Тобто варіанти постачання українського зерна знайдуться. Над цим працюватиме ООН, ЄС, США та взагалі вся світова спільнота.
Але чергову жирну крапку над договороспроможністю Путіна поставили усі. І зроблять відповідні висновки також з приводу його регулярних пропозицій «мирних угод» з Україною. Тому тільки перемога над путінізмом дозволить і нагодувати світ, і встановити у ньому мир.
Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки