Фейк: У Повітряних силах ЗСУ визнали, що у житлові будинки «прилітають українські ракети ППО»

  • Автор допису:

Речник Повітряних Сил ЗСУ не говорив про «прильоти по житловим будинкам українських ракет». Навпаки, Юрій Ігнат наголосив, що такі твердження – наративи російської пропаганди. 

Російські медіа, маніпулюючи висловлюваннями представника командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната поширили дезінформацію про роботу сил української протиповітряної оборони. Вирвавши цитату Ігната з контексту, прокремлівські ЗМІ заявили, що ЗСУ нібито підтвердили повсюдне розміщення комплексів ППО поблизу житлових будинків та визнали «прильоти по будинках мирних громадян ракет української ППО».

«Жителям українських міст варто прислухатися до Ігната, розуміючи, що основну небезпеку для них становить саме “рідне” ППО, а не російські ракети, які спрямовані виключно на військові об’єкти», – пишуть росЗМІ.

«Це [знищення окупантами української ППО] буде першою гарною новиною для цивільного населення від початку СВО. Тому що українські ракети перестануть прилітати до будинків своїх власних громадян», – запевняють прокремлівські медіа. 

Скриншот – kp.ru

Російські медіа спотворили цитату представника командування Повітряних сил Збройних сил України Юрія Ігната, вирвавши його слова із контексту. Речник ПС ЗСУ не говорив про «умисне розміщення сил ППО біля житлових будинків», і тим паче не робив заяв про «прильоти у житлові будинки українських ракет». В ефірі національного телемарафону 16 липня Ігнат повідомив, що сили української системи протиповітряної оборони розміщені так, щоб захищати передусім мирні міста, а також важливі об’єкти критичної та військової інфраструктури. 

Ігнат зазначив, що через величезну протяжність фронту – 2,5 тисячі кілометрів – Україна не може встановити ППО так, щоб збивати російські ракети на підльоті до українських кордонів. Представник Повітряних сил також зазначив, що неможливо наявними засобами ППО покрити всю територію України – саме тому комплекси розміщують неподалік населених пунктів.

«Засоби ППО різні – середнього та малого радіусу дії, є винищувальна авіація, а є мобільні вогневі групи. Те, що в нас зараз є, а це й старі радянські системи і те, що нам надали партнери, його недостатньо, щоб ми взяли Україну в кільце ППО так, щоб миша не проскочила. Це неможливо. Ми маємо величезну лінію фронту – майже 2,5 тисячі кілометрів… Міста захищені таким чином, щоб населений пункт взяти в кільце, і за можливості засоби ППО розміщені якомога щільніше, щоб знищувати ворожі цілі. Якщо засоби ППО розмістити далі, противник скористається цими прогалинами. Зараз немає іншого способу, аніж розміщувати засоби ППО ближче до населених пунктів», – наголосив Ігнат.

Саме цю цитату Юрія Ігната вирвали з контексту росЗМІ та використали її для створення своїх фейкових новин. 21 липня речник ПС ЗСУ в інтерв’ю РБК Україна окремо прокоментував ці пропагандистські повідомлення – Ігнат наголосив, що російські тролі спеціально розганяють паніку серед цивільного населення України. 

«Основними засобами, які збивають, залишаються зенітні ракетні підрозділи, розташовані поблизу населених пунктів, поблизу об’єктів і вони більш локально захищають їх, а не, як кажуть, у полях. Чому, мовляв, не поставити ППО подалі від міста, щоб нам на голову нічого не летіло? Доводиться ці речі людям пояснювати – що це наративи російської пропаганди, що нашим людям намагаються насадити цю думку: «бачите, вони там спеціально у містах ставлять ППО, ми там вражаємо об’єкти, які нам потрібно, а вони збивають і все падає вам на голови, ось такі вони погані», –  резюмував Ігнат.

Заяви російських ЗМІ та «експертів» про те, що удари армії агресора по цивільній інфраструктурі України нібито є результатом «невдалих пусків українського ППО» – найпоширеніший фейк російської пропаганди.

StopFake неодноразово спростовував цю тезу, детальніше читайте у таких матеріалах: «Фейк: Україна прикриває свої «невдалі пуски ППО» вигадкою про російські «ударні С-300»,   «Фейк: Житловий будинок у Дніпрі» став жертвою Збройних Сил України»  та «Фейк: Українська ППО «вдарила по Молдові» – це «провокація ЗСУ».

Джерело