На яку допомогу при сплаті за житлово-комунальні послуги має право сім’я, в якій проживають прийомні діти
Сім’я, в якій проживають прийомні діти, має право на пільги, якщо середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу(3760 грн).
Пільга у розмірі 50% знижки надається:
на оплату житла в межах норм, передбачених законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (в т.ч. прийомну дитину), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю); на користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та на вартість скрапленого балонного газу для побутових потреб (в межах норм та соціальних нормативів, визначених Кабінетом Міністрів України); на вартість палива (у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення).
Коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу перевищує3760 грн– родина має право звернутися за призначенням житлової субсидії.
При призначенні житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком до складу домогосподарства прийомної сім’ї включаються діти, які не зареєстровані (не задекларовані) в житловому приміщенні (будинку) цієї сім’ї, але фактично там проживають – на них розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування. При цьому доходи таких дітей (у разі наявності) в сукупний дохід домогосподарства для призначення субсидії не враховуються.
За призначенням пільги або житлової субсидії до органу Пенсійного фонду України може звернутись один з батьків-вихователів прийомної сім’ї, в якій не менше року проживають троє або більше дітей.
Довідково
За такими ж правилами субсидія надається дитячим будинкам сімейного типу та сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.