Фейк: Армії США піднімають зарплату «за участь в українських боях»
Армія США не бере участі у боях проти Росії, з окупантами борються лише Збройні сили України. Невелика група американського військового персоналу перебуває в Україні і займається охороною посольства Сполучених Штатів у Києві – це звичайна практика, поширена в усьому світу.
Російські медіа поширюють маніпулятивне повідомлення про те, що військовослужбовці США, які перебувають на території України, отримають надбавку до окладу. Спотворюючи офіційну інформацію про новий розмір допомоги американським військовим, прокремлівські ЗМІ заявили, що «Пентагон зізнався», що відрядив армію «для участі в СВО проти Росії», – так росЗМІ називають своє вторгнення в Україну.
«Американське військове відомство практично офіційно визнало участь своїх військовослужбовців у бойових діях в Україні… Як тепер Білий дім виправдовуватиметься? Схоже, що заяви Байдена та інших про неучасть США у військових діях в Україні – яйця виїденого не варті. Після такого, залучення для участі в боях на фронті північнокорейських (а можливо і китайських) військ на боці Росії виглядає цілком виправданим», – пишуть росЗМІ.
Дезінформація російських ЗМІ про «відправку Пентагоном військових до України» ґрунтується на новині американського видання Army Times. З посиланням на Пентагон журналісти повідомили про затвердження американським урядом додаткових надбавок військовому персоналу США, який несе службу на території України. Медіа повідомило, що бонуси у розмірі не більше $325 на місяць, відомі як «оплата за неминучу небезпеку», пропонуються військовослужбовцям, які служать у районах, де вони можуть постраждати від ворожого вогню чи мін, повстання, громадянської війни або тероризму.
Окремо журналісти Army Times підкреслили, що у випадку з Україною йдеться про невелику групу американського військового персоналу, який розміщений в американському посольстві у Києві та працює як служба безпеки. Російські медіа вирішили викинути цей абзац зі своїх новин і не зазначати, що йдеться про охоронний персонал посольства США – саме так прокремлівські медіа створили фейкову «сенсацію» про додаткові виплати в армії США «за участь в українських боях».
Білий Дім категорично спростував російську дезінформацію щодо участі американських військових у боях проти Росії на українській території. Водночас координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій США Джон Кірбі зазначив, що в Україні присутня невелика кількість американських військовослужбовців, які охороняють посольство США в Києві, а також представляють апарат військових аташе Сполучених Штатів в Україні.
Буквально 26 липня – за день до появи масової хвилі дезінформації «про американців, які воюють в Україні» – Кірбі вчергове заявив, що Сполучені Штати не мають наміру відряджати своїх військових на поле бою в Україну. Американський чиновник зазначив, що в Росії це чудово розуміють, але воліють розповсюджувати фейки.
«Навіть найбільш сторонній спостерігач, який сидить у Москві, може приділити дві секунди онлайн і побачити, як голосно і наполегливо ми не лише не закликали американців їхати воювати в Україну, але активно й енергійно переконували їх цього не робити… Якщо є хтось у Москві , хто думає, що ми змінили нашу політику щодо американців в Україні, ще раз, я закликаю їх послухати цю пресконференцію та прочитати все, що ми говорили за останні 16 місяців. Зараз не час американцям перебувати в Україні», – наголосив Кірбі.
Інформація про те, що адміністрація президента Сполучених Штатів планує відправити невеликий військовий персонал для охорони посольства в Києві, з’явилася ще у травні 2022 року – під час відновлення роботи дипкорпусу США в Україні, який тимчасово евакуювали з Києва через широкомасштабне вторгнення Росії. Тоді офіційні особи США вкотре наголосили на рутинності та буденності такого рішення і нагадали, що американські військові завжди забезпечують безпеку персоналу посольств США в усьому світі й будь-яка присутність військових у їхньому посольстві не повинна трактуватися Росією як «ескалація».