БФ «Карітас-Київ» щодня здійснює ряд заходів задля попередження людства потрапляння в торгівлю людьми

«Здається досить дивним, що сьогодні, в ХХІ столітті, ми змушені говорити про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному часі. На превеликий жаль, і зараз, мільйони людей у світі перебувають у рабстві. Звичайно, «нові раби» не носять кайданів, їх не пропонують відкрито на ринках, як то було у прадавні часи, на них ніхто не має легальних прав, тому що у всіх країнах рабство заборонено. Тим не менш, люди перетворюються на «товар», який можна продавати і купувати, використовувати як завгодно, а потім викидати як непотріб. Тому торгівля людьми вважається сучасною формою рабства, і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом, є актуальною навіть сьогодні не лише в Україні, а й в усьому світі», – повідомляє благодійний фонд «Карітас-Київ».

БФ «Карітас-Київ» щодня здійснює ряд заходів задля попередження людства потрапляння в торгівлю людьмиОфіційна статистика не дає чіткого уявлення про масштаби цього явища і точну кількість жертв, оскільки торгівля людьми є тяжким, прихованим злочином.  Злочинці використовують безліч способів, форм і методів з метою експлуатації людей. Крім того, більшість постраждалих не звертається по допомогу через страх покарання, осуд або просто не мають можливості це зробити. Тому до офіційних статистичних даних потрапляє лише 1 (один) відсоток.

Україна, як і вся Світова спільнота намагається боротися з цим явищем, саме тому З метою підвищення рівня поінформованості населення у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 30 липня проголошено Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Щороку, 30 липня всі урядові і неурядові організації, волонтери проводять безліч заходів лише з однією метою запобігти потрапляння людей до рук злочинців, адже «обізнаний – захищений!».

Злочинці не перебирають, використовують/експлуатують і жінок, і чоловіків, і дітьми. За даними ЮНІСЕФ, жертвами торговців людьми щороку стають близько 300 тисяч українців.

Війна сприяла експлуатації українських біженців за межами України, які опинилися в скрутному матеріальному становищі, безвихідних ситуаціях. Їх вивозять в інші країни або регіони з метою всиновлення, випрошування милостині, використання у важкій нелегальній праці або для роботи у сфері секс-послуг, порнобізнесі тощо. Спектр роботи стає все більшим. Людей експлуатують у домашньому господарстві і виробництві, торговці переходять до вербування у сільську місцевість, поширюється внутрішня торгівля та змінюються шляхи вивезення.

Торгівля людьми розвивається надзвичайно стрімкими темпами. Прибутки від неї сягають астрономічних розмірів і щорічно приносять кримінальним угрупуванням мільярди доларів. Це третій за розмахом кримінальний бізнес у світи після торгівлі зброєю і наркотиками. Торгівля людьми не визнає держаних кордонів, не робить різниці між багатими і бідними державами, з освітою чи без.

Постраждалі від торгівлі людьми зізнаються, що їх обманули, погрожували застосувати фізичну розправу, деяких навіть били, їм не виплачували обіцяного заробітку, нелегальна праця була занадто важка, самостійно вільно вийти з такої ситуація вони не могли, в них відібрали документи  та інші особисті речі. Всі постраждалі люди потребують довготривалого психологічного відновлення, допомогу у відновленні документів, юридичний супровід, безпечне місце проживання, забезпечення базових потреб в одязі, взутті, продуктів харчування.

Консультаційний центр з протидії торгівлі людьми БФ «Карітас-Київ» за підтримки МБФ «Карітас-України»,  щодня здійснює ряд заходів задля підвищення обізнаності населення, попередження людства потрапляння в торгівлю людьми, а також надає адресну підтримку та допомогу постраждалим.

Прес служба БФ «Карітас-Київ»

Джерело